18:24 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)
  56

  Anot diplomatinių šaltinių, slapto posėdžio metu Vokietijos ir Prancūzijos politikai tvirtino, kad sankcijos nepadės atnaujinti pasitikėjimo

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Vokietija ir Prancūzija nenori griežtinti sankcijų Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje, pranešė "Welt" su nuoroda į diplomatinius šaltinius ES.

  Leidinys pažymi, kad prieš dieną Briuselyje įvyko slaptas Politinio ir saugumo komiteto posėdis, kuriame abiejų šalių diplomatai pareiškė, jog dabar svarbu imtis "priemonių pasitikėjimui stiprinti". Pasak šaltinių, sankcijos tokioms priemonėms nepriskiriamos.

  Vietoj to, praneša laikraštis, Vokietijos ir Prancūzijos vyriausybės nori tęsti diplomatines pastangas, atsižvelgiant į Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos vaidmenį, kurį ji gali atlikti, kad būtų išspręsta situacija Kerčės sąsiauryje.

  Lapkričio 25-ąją Ukrainos kariniai laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jany Kapu" kirto Rusijos valstybinę sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius.

  Sulaikytieji Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Laivai atvyko į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną, keletą valandų atliko pavojingus manevrus bei nevykdė Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų išplaukimo iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų. Ukrainoje įvesta karo padėtis.

  Belgijos parlamentaras palaikė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje >>

  Rusijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sergejus Lavrovas pavadino situaciją Kerčės sąsiauryje neabejotina provokacija. Pasak jo, Kijevas pažeidė pagrindines tarptautinės teisės nuostatas, o Ukrainos jūreivių veiksmai buvo labai pavojingi ir sukėlė grėsmę laivų eismui. Savo ruožtu Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas sakė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal tarptautinius ir vidaus įstatymus — tai buvo reakcija į užsienio karinių laivų invaziją į šalies teritorinius vandenis.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (247)

  Dar šia tema

  URM praneša, kaip keliauti į Ukrainą karo padėties metu
  Greitoji pagalba: Grybauskaitė skuba Porošenko į pagalbą
  Ukrainos generolas teigia, kad Kijevas "pakišo" savo jūrininkus
  Tegai:
  Ukraina, Kerčės sąsiauris, sankcijos, Rusija, Prancūzija, Vokietija

  Svarbiausios temos