02:14 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  172

  Uždarius ES šalių įmonėms Rusijos rinką, darbo neteko 400 tūkstančių darbuotojų, tuo tarpu Rusijos ekonomika išlieka stabili, teigia Rusijos vadovas

  VILNIUS, lapkričio 28 – Sputnik. Dėl Rusijai taikomų sankcijų ES šalyse darbo vietas prarado 400 tūkstančių darbuotojų, nes buvo nepakankamai tiekiama Europos produkcijos į Rusijos rinką, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

  "Manau, kad bet kokios politiškai motyvuotos ribojamosios priemonės, neatitinkančios tarptautinės teisės normų, PPO normų požiūriu, yra kenksmingos visiems. Įskaitant tuos, kurie tai daro", — pasakė Putinas forumo "Rusija kviečia" posėdžio metu, paprašytas pakomentuoti situaciją dėl sankcijų taikymo, praneša RIA Novosti.  

  Pasak Rusijos prezidento, tai patvirtina statistiniai duomenys.

  "Mes su ES šalimis, o tai yra mūsų didžiausias prekybos ir ekonominis partneris, anais laikais turėjome 450 milijardų dolerių prekių apyvartą, dabar – 236. <...> Europos Parlamento vertinimais, europietiškos produkcijos tiekimo trūkumas į Rusijos rinką lėmė 400 tūkstančių darbo vietų panaikinimą ES šalių bendrovėse", — pažymėjo Putinas.

  Lietuvos įmonės klastoja iš ES į Rusiją eksportuojamų vaisių dokumentus >>

  Prezidento teigimu, tai smūgis ES šalių ekonomikai ir žmonėms, socialinei sferai, nes kenčia šeimos, jų pajamos, vaikai.

  Rusijos vadovas pažymėjo, kad toks partnerių elgesys tikrai neigiamai veikia Rusijos ekonomiką, tačiau, jo nuomone, yra ir keletas pranašumų.

  Pasak Putino, jei bus išsaugota tokia makroekonominė politika, esant tokiam stabilumui, kurį šiandien išlaiko Rusija, bus galima dirbti pelningai.

  Dar šia tema

  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Ekspertai atskleidė, kaip sprendimas atsisakyti dolerio paveiks Rusiją
  EP pateiktas siūlymas svarstyti įstatymo pataisas dėl sankcijų Rusijai panaikinimo
  Teresa Mei paskelbė apie Britanijos ketinimą keisti santykius su Rusija
  Tegai:
  Vladimiras Putinas, sankcijos Rusijai, ES, Rusija

  Svarbiausios temos