03:49 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  66

  Pasak Rusijos vadovo, Ukrainos prezidentas bando paaštrinti situaciją rinkimų išvakarėse

  VILNIUS, lapkričio 28 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad Ukrainos karinio jūrų laivyno laivų sienos su Rusija pažeidimas yra Ukrainos prezidento Petro Porošenko surengta provokacija rinkimų išvakarėse, praneša RIA Novosti.

  Pasak Vladimiro Putino, Porošenko dabar užima penktąją vietą reitingų skalėje, todėl jis gali nepatekti į antrąjį etapą, tad Ukrainos prezidentas stengiasi paaštrinti situaciją, kad ji būtų nepalanki konkurentams.

  Rusijos vadovas pabrėžė, kad incidentas Kerčės sąsiauryje turi visus iš anksto parengtus provokacijos požymius.

  "Tai yra pretekstas įvesti karo padėtį Ukrainoje", — sakė Rusijos prezidentas.

  Jis priminė, kad net po Krymo prisijungimo prie Rusijos Federacijos ir konflikto Donbase nebuvo įvesta karo padėtis, o štai po "nedidelio incidento" Ukrainos kariai yra nuolatiniame kovinės parengties režime.

  Rusijos lyderis taip pat atkreipė dėmesį į teisingus Rusijos sienos apsaugos pareigūnų veiksmus, kai buvo areštuoti Ukrainos pažeidėjai.

  "Jie įvykdė savo pareigas, laikėsi nustatytos tvarkos, iš tikrųjų jie atliko savo teisėtas funkcijas, siekdami apginti Rusijos Federacijos teritorinį vientisumą", — pagyrė kariškius prezidentas.

  Be to, Putinas sakė, kad situacija Kerčės sąsiauryje parodė, jog Kijevas stengiasi padidinti įtampą santykiuose su Rusijos Federacija, o ne bandyti spręsti problemas. Prezidento teigimu, Ukrainos valdžios institucijoms nieko nereikia daryti, tik spekuliuoti "antirusiškomis nuotaikomis". Pasak Vladimiro Putino, atrodo, kad "viskas, ką jie daro, lieka be bausmės".

  "Jei jie šiandien paprašytų, kad pusryčiams būtų patiekti kūdikiai, ko gero, jiems patiektų kūdikius. <...> Tačiau tai yra labai trumparegiška politika, ji nieko gero neduos, nes tai atpalaiduoja dabartinę Ukrainos vadovybę", — pridūrė Rusijos vadovas.

  Pasak jo, Ukrainoje yra problemų socialinėje, ekonominėje ir finansinėje srityse, ir viskas, ką gali Kijevas, yra "prašyti pinigų iš Tarptautinio valiutos fondo", o tai turės įtakos ateities kartoms.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25-ąją trys Ukrainos kariniai laivai kirto Rusijos valstybinę sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius.

  Laivai atvyko į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną, keletą valandų atliko pavojingus manevrus bei nevykdė Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pakvietė Vokietijos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą paskatinti Ukrainos vadovybę sustabdyti provokacijas.

  Rusija pabrėžė, kad Ukrainos valdžios institucijos vykdo provokacinius veiksmus, pažeisdamos tarptautinę teisę.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas
  Kremlius pakomentavo karo padėties įvedimą Ukrainoje
  Amerikos lėktuvas atliko žvalgybą virš Kerčės sąsiaurio
  Ukrainos generolas teigia, kad Kijevas "pakišo" savo jūrininkus
  Tegai:
  rinkimai, prezidentas, Ukraina, vadovas, Rusija

  Svarbiausios temos