01:17 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  Ukraina tikisi, kad pasaulio bendruomenė vis dėlto priims sprendimą ir pripažins, kad incidentas Kerčės sąsiauryje — tai agresija prieš Ukrainos valstybę

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Kijevas ketina kreiptis į tarptautinę bendruomenę su prašymu uždaryti Bosforo sąsiaurį Rusijos laivams dėl incidento Kerčės sąsiauryje, praneša naujienų agentūra RIA Novosti.

  Apie tai pareiškė Ukrainos karinių jūrų pajėgų vadas Igoris Vorončenko antroje tarptautinėje jūrų saugumo konferencijoje.

  "Aš, kaip karinių jūrų pajėgų vadas, prašau ir išreiškiu pasitikėjimą, kad pasaulio bendruomenė vis dėlto priims sprendimą ir pripažins, kad ši agresija buvo vykdoma prieš Ukrainos valstybę", — sakė Vorončenko.

  Laivyba Juodosios jūros Bosforo ir Dardanelų sąsiauriuose yra reglamentuojama 1936 metų Montro konvencijos. Pagal šį dokumentą, taikos metu Juodosios jūros pakrantės šalys turi teisę atlikti bet kokius savo karo laivų manevrus per sąsiaurius, iš anksto apie juos pranešę Turkijos valdžios institucijoms. Turkija gali uždaryti sąsiaurius tik karo atveju.

  Ukrainos provokacija

  Sekmadienį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pakvietė Vokietijos užsienio reikalų ministrą Heiko Maasą paskatinti Ukrainos vadovybę sustabdyti provokacijas.

  Rusija pabrėžė, kad Ukrainos valdžios institucijos vykdo provokacinius veiksmus, pažeisdamos tarptautinę teisę.

  Dar šia tema

  Belgijos parlamentaras palaikė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  Greitoji pagalba: Grybauskaitė skuba Porošenko į pagalbą
  Ukrainos generolas teigia, kad Kijevas "pakišo" savo jūrininkus
  Vokietija: incidentas Kerčės sąsiauryje nepaveiks projekto "Nord Stream-2"
  Tegai:
  incidentas, Kerčės sąsiauris, Ukraina

  Svarbiausios temos