04:29 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  90

  Ukrainiečiai ir toliau laisvai galės keliauti į Krymą

  VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Nuo lapkričio 29 dienos Ukrainos sieną su Krymu galima kirsti tik su Ukrainos dokumentais, sakė šalies sienos apsaugos tarnybos pirmininko pavaduotojas Vasilijus Servatiukas.

  Tuo pačiu metu jis pažymėjo, kad ukrainiečiams nebus jokių apribojimų dėl kelionių į Krymą.

  "Jie, kaip ir anksčiau, gali laisvai kirsti valstybės sieną, taip pat kontrolės punktus pasienyje su laikinai okupuota Krymo Autonominės Respublikos teritorija ir Jungtinių pajėgų operacijos rajone", — RIA Novosti cituoja Servatiuką.

  Pasak jo, visi pasienio tarnybos padaliniai yra kovinės parengties.

  Zenitinių raketų kompleksas S-400 Triumf, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Гальперин

  "Pagrindinis dėmesys skiriamas tolesniam sienos ir jos režimo stiprinimui. Pritraukiami rezervai ir pasienio patruliai, maksimaliai naudojamos apšvietimo sistemos, o kontrolės ir pasienio kontrolės punktuose, skirtuose įvažiuoti ir išvažiuoti, patobulinta kontrolė. Ukrainos Valstybės sienos tarnybos kovos rezervai, pakrančių apsauga ir aviacija pasirengę imtis veiksmų", — teigė Servatiukas.

  Karo padėtis

  Ukrainoje įsigaliojo įstatymas dėl karo padėties įvedimo dešimtyje regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Karo padėtis buvo nustatyta dėl incidento, kuomet Ukrainos laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną.

  Sekmadienį trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.
  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Dar šia tema

  Lavrovas paragino Vokietijos URM paveikti Kijevą, kad būtų išvengta provokacijų
  Greitoji pagalba: Grybauskaitė skuba Porošenko į pagalbą
  Kijevas ketina paprašyti Turkijos uždaryti Bosforo sąsiaurį Rusijai
  Amerikos lėktuvas atliko žvalgybą virš Kerčės sąsiaurio
  Tegai:
  Krymas, Ukraina

  Svarbiausios temos