20:56 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  JAV senatoriai nusprendė suteikti paramą Ukrainai ir vienbalsiai priėmė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje smerkiančią rezoliuciją

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. JAV Senatas priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje, praneša leidinys "Hill".

  "Šiandien Senatas aiškiai parodė Vladimirui Putinui, kad jo vyriausybės agresija prieš Ukrainą Azovo jūroje nebus toleruojama. Mes griežtai smerkiame visus Rusijos karinius veiksmus, kurie vienašališkai perrašo tarptautines taisykles", — sakė senatorius Krisas Merfis (Chris Murphy).

  Jo kolega Ronas Džonsonas (Ron Johnson) sakė, kad rezoliucija yra parama Ukrainai.

  Šiame dokumente taip pat teigiama, kad šie veiksmai "destabilizuoja regioną" ir "skatina tolesnę eskalaciją". Pasak laikraščio, rezoliucija buvo priimta vieningai, tačiau ji nėra privaloma Jungtinių Valstijų vykdomajai valdžiai.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2020 / GEOFFROY VAN DER HASSELT

  Anksčiau Baltieji rūmai pranešė Rusijai apie atšauktą Donaldo Trampo ir Putino susitikimą Argentinoje dėl incidento Kerčės sąsiauryje. Kremlius apgailestauja dėl tokio JAV administracijos sprendimo.

  Sekmadienį, lapkričio 25 dieną, trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas >>

  Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Paskelbtas vaizdo įrašas apie Ukrainos laivų sulaikymą Kerčės sąsiauryje >>

  Dar šia tema

  Putinas pareiškė, kad Porošenko atsakingas už provokaciją Kerčės sąsiauryje
  Kijevas ketina paprašyti Turkijos uždaryti Bosforo sąsiaurį Rusijai
  Kijevas uždraudė užsieniečiams kirsti sieną tarp Ukrainos ir Krymo
  Tegai:
  Ukraina, Rusija, Kerčės sąsiauris, JAV

  Svarbiausios temos