05:58 2019 Kovo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1302
 • RUB72.7425
  JAV prezidentas Donaldas Trampas

  Ekspertas pavadino Trampą plastilinu antirusiškų neokonservatorių rankose

  © AFP 2019 / CHRISTIAN HARTMANN
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4710

  Antirusiška Trampo aplinka suintrigavo jį situacija Kerčės sąsiauryje, siekdama atšaukti JAV ir Rusijos prezidentų susitikimą

  VILNIUS, lapkričio 30 – Sputnik. JAV prezidento Donaldo Trampo sprendimas atšaukti susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu parodė, kaip lengvai JAV lyderis patenka po neokonservatorių "vanagų" įtaką, pareiškė RIA Novosti direktorius JAV Rono Polo instituto "Už taiką ir klestėjimą" Denielis Makadamsas.

  Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka
  © AFP 2019 / GEOFFROY VAN DER HASSELT

  Trampas pareiškė, kad atšaukia susitikimą su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu Argentinoje, gavęs pranešimą apie incidentą Kerčės sąsiauryje, kai Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai buvo sulaikyti su įgula dėl to, kad pažeidė Rusijos valstybės sieną.

  Baltųjų rūmų spaudos tarnybos duomenimis, šis sprendimas buvo priimtas po Trampo pokalbio su valstybės sekretoriumi Maiku Pompeo, nacionalinio saugumo patarėju Džonu Boltonu ir Baltųjų rūmų administracijos vadovu Džonu Keliu.

  "Jis (Trampas — Sputnik) yra plastilinas neokonservatorių rankose", — pareiškė ekspertas.

  Pasak jo, JAV prezidentas praleido dešimtmečius, bandydamas pateikti save kaip "didžiausią verslininką ir kietą vaikiną", tačiau iš tiesų toks nėra.

  Pasak Makadamso, antirusiška Trampo aplinka surengė šią intrigą, siekdama atšaukti susitikimą.

  "Ar kam nors atrodo kaip sutapimas, kad Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje įvyko būtent tuo metu, kai buvo suderintas Trampo ir Putino susitikimas?" — pažymėjo ekspertas.

  Lapkričio 25-ąją Ukrainos Karinių jūrų pajėgų laivai "Berdiansk", "Nikopol" ir "Jany Kapu" kirto Rusijos valstybinę sieną ir tokiu būdu pažeidė JT jūrų teisės konvencijos 19 ir 21 straipsnius.

  Laivai atvyko į laikinai uždarytą Rusijos teritorinių vandenų zoną, keletą valandų atliko pavojingus manevrus bei nevykdė Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, pažymėdamas, kad tarp Ukrainos laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie faktiškai ir vadovavo šiai specialiai operacijai. Tuo pačiu metu Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdė savo valstybės sienos apsaugos funkcijas.

  Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje susijusi su žemu Ukrainos prezidento Petro Porošenko reitingu rinkimų išvakarėse. Putinas pažymėjo, kad Porošenko neturi šansų patekti net į antrąjį turą, todėl jam reikia ką nors daryti, kad paaištrintų situaciją ir sukeltų neįveikiamas kliūtis savo konkurentams, pirmiausia iš opozicijos.

  Dar šia tema

  Amerikos lėktuvas atliko žvalgybą virš Kerčės sąsiaurio
  Porošenko tikisi, kad į Juodąją jūrą atplauks NATO laivai
  Karo ekspertas: remdama Kijevą, Lietuvos prezidentė rodo savo rusofobinę esmę
  Vokietija: incidentas Kerčės sąsiauryje nepaveiks projekto "Nord Stream-2"
  Tegai:
  Rusija, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos