04:11 2019 Kovo 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB72.7646
  Naikintuvas Su-27, archyvinė nuotrauka.

  Sumažėjo konfliktinių situacijų su NATO lėktuvais virš Baltijos jūros

  © Sputnik / Виталий Тимкив
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47 0 0

  Pasirašius susitarimus Suomijos, Latvijos ir Estijos aeronautikos žemėlapiuose pasirodė Rusijos valstybinių orlaivių tarptautiniai posūkių taškai maršrutu iš Sankt Peterburgo į Kaliningradą ir atgal

  VILNIUS, lapkričio 30 — Sputnik. Dėl susitarimų su Suomija, Latvija ir Estija konfliktinių situacijų skaičius Baltijos šalyse, dalyvaujant NATO kovotojams, sumažėjo "beveik iki nulio", penktadienį sakė Nacionalinio Rusijos gynybos valdymo centro vadovas Michailas Mizincevas, praneša RIA Novosti.

  "Pasiektų susitarimų įgyvendinimas leido Baltijos šalių oro erdvėje sumažinti konfliktines situacijas iki nulio, tame tarpe nesusipratimus su NATO naikintuvais, taip pat pagerinti bendrą skrydžių saugą Baltijos regione", — sakė Mizincevas tarpžinybinio bendradarbiavimo konferencijos metu.

  Pasirašius susitarimus Suomijos, Latvijos ir Estijos aeronautikos žemėlapiuose pasirodė Rusijos valstybinių orlaivių tarptautiniai posūkių taškai maršrutu iš Sankt Peterburgo į Kaliningradą ir atgal.

  Baltijos šalys neturi lėktuvų, skirtų patruliuoti oro erdvėje, todėl nuo 2004 metų, joms įstojus į NATO, Šiaurės Atlanto aljanso šalių lėktuvai saugo šių šalių oro erdvę. Jie įsikūrę Lietuvoje, Zoknių oro uoste ir Emario oro bazėje.

  Tuo tarpu Rusijos gynybos ministerija ne kartą pareiškė, kad pastaruoju metu NATO sustiprino savo oro žvalgybą netoli Rusijos Federacijos sienų, oro erdvėje virš Baltijos ir Juodosios jūros. Spalio mėnesio pabaigoje Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pabrėžė, kad nuo metų pradžios Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgų orlaiviai kilo į oro erdvę daugiau kaip 120 kartų, kad sulaikytų galimus sienų pažeidėjus.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė palaiko aktyvų NATO bendradarbiavimą su Suomija ir Švedija
  Lietuva atsakė Baltarusijai dėl oro erdvės pažeidimo
  "Ryanair" lėktuvą skridusį iš Kauno į Londoną lydėjo naikintuvai
  Ukraina nori pirkti iš JAV priešlėktuvinės gynybos kompleksus
  Tegai:
  Kaliningradas, Sankt Peterburgas, maršrutas, Rusija, Estija, Latvija, Suomija

  Svarbiausios temos