20:13 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1843
 • RUB86.9321
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  124

  Diplomatas pažymėjo, kad Vokietijos valdžia neturėtų leisti Kijevui atlikti tokius veiksmus Vakarų šalių atžvilgiu

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ukraina bandė įtraukti Vokietiją į karą, sakė buvęs Vokietijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Sigmaras Gabrielis interviu "N-TV".

  "Manau, kad jokiu būdu neturėtume leisti Ukrainai įtrauti mus į karą. Ukraina bandė tai padaryti", — sakė diplomatas, komentuodamas provokaciją Kerčės sąsiauryje.

  Tuo pačiu metu Gabrielis apkaltino Rusiją, kuri gynė savo sienas, tarptautinės teisės pažeidimu. Be to, diplomatas išreiškė viltį, kad Vokietijos kanclerė Angela Merkel sugebės "paskatinti šalis normalizuoti santykius".

  Džankojus, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Полегенько

  Sekmadienį, lapkričio 25 dieną, trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Paskelbtas Azovo jūroje sulaikytų Ukrainos jūreivių apklausos vaizdo įrašas >>

  Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Dar šia tema

  Kijevas uždraudė užsieniečiams kirsti sieną tarp Ukrainos ir Krymo
  JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  DLR paviešino Ukrainos ginkluotųjų pajėgų planus atakuoti Rusijos sieną
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Vokietija, Ukraina

  Svarbiausios temos