23:57 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Ukrainos prezidentas taip pat paragino tarptautinę bendruomenę "sustiprinti spaudimą Rusijai", sustabdyti "Nord Stream-2" ir apsvarstyti naujas sankcijas

  VILNIUS, gruodžio 2 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pareškė, kad būtina padidinti karinį Vokietijos ir jos sąjungininkų dalyvavimą Juodojoje jūroje, praneša RIA Novosti.

  "Mums reikia didesnio Vokietijos ir sąjungininkių karinio jūrų laivyno buvimo Juodojoje jūroje kaip Rusijos atgrasymo faktoriaus", — Porošenko sakė interviu Vokietijos "Funke Media Group", kurio fragmentai paskelbti Ukrainos valstybės vadovo interneto svetainėje.

  Jis taip pat paragino tarptautinę bendruomenę "sustiprinti spaudimą Rusijai", sustabdyti "Nord Stream-2" ir apsvarstyti naujas sankcijas.

  Po to, kai trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinę jūros zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį, Porošenko jau kelis kartus yra išreiškęs tokius prašymus.

  Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Dar šia tema

  Rada griežtai sukritikavo Porošenko už karo padėties įvedimą
  Kremlius pakomentavo karo padėties įvedimą Ukrainoje
  Greitoji pagalba: Grybauskaitė skuba Porošenko į pagalbą
  Porošenko tikisi, kad į Juodąją jūrą atplauks NATO laivai
  Putinas pareiškė, kad Porošenko atsakingas už provokaciją Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Vokietija, Petro Porošenka, Ukraina

  Svarbiausios temos