08:00 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Porošenko teigia, kad yra pasirengęs bet kokiu formatu pasikalbėti su Putinu

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Interviu "France 24" Petro Porošenko dar kartą papasakojo apie nesėkmingą bandymą susisiekti su Vladimiru Putinu po incidento Kerčės sąsiauryje, praneša RIA Novosti.

  Pasak Ukrainos prezidento, jis yra pasirengęs pokalbiui telefonu bet kokiu formatu — dvišaliu, Normandijos, dalyvaujant Amerikos partneriams.

  Ukrainos prezidento nuomone, savo veiksmais Kerčės sąsiauryje Rusija rimtai pažeidžia tarptautinės teisės normas.

  "Neatidėliotinas viso pasaulio reikalavimas yra nedelsiant paleisti Ukrainos jūrininkus ir laivus", — pabrėžė jis.

  Anksčiau Rusijos prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas pranešė, kad Ukraina paprašė surengti pokalbį telefonu tarp Porošenko ir Putino, tačiau tai neįvyko.

  Anot Ušakovo, rengiant tokio pobūdžio pokalbį atsižvelgiama į daug faktorių, tarp jų ir į derybininkų darbo tvarkaraščius, analizuojami tikslai, kuriuos iškelia kiekviena pusė.

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, kalbėdamas apie Porošenko žodžius dėl prašymo surengti pokalbį su Putinu, pažymėjo, kad tarp valstybių vadovų nebuvo telefoninio ryšio.

  Sekmadienį, lapkričio 25 dieną, trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Paskelbtas vaizdo įrašas apie Ukrainos laivų sulaikymą Kerčės sąsiauryje >>

  Lapkričio 27 dieną Rusijos teismas suėmė 15 iš 24 Ukrainos jūreivių iš sulaikytų laivų.

  Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Dar šia tema

  Ukraina uždraudė įvažiuoti vyrams iš Rusijos
  Ukraina bandė įtraukti Vokietiją į karą, sakė buvęs Vokietijos URM vadovas
  Porošenko paragino Berlyną padidinti karines pajėgas Juodojoje jūroje

  Svarbiausios temos