01:20 2020 Rugsėjo 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Per pastarąsias 24 valandas apie 50 Rusijos piliečių neįleista į Ukrainą, nes jie neva negalėjo aiškiai įvardyti savo kelionės tikslo

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Per pastarąsias 24 valandas Kijevas neįleido į šalį 50 Rusijos piliečių, pranešė Ukrainos pasienio tarnybos viršininkas Andrejus Demčenko interviu televizijos kanalui 112 Ukraina.

  Interviu metu jis pareiškė, kad per pastarąsias 24 valandas apie 50 rusų neįleista į Ukrainą, nes jie negalėjo aiškiai įvardyti savo kelionės tikslo.

  "Apskritai per praėjusius savaitgalius Rusijos piliečių srautas į Ukrainą sumažėjo perpus", — cituoja Demčenko žodžius televizijos kanalas "112 Ukraina".

  Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai atsisakė leisti 150 ukrainiečių patekti į Rusijos Federacijos teritoriją. Pasak jo, įvažiuoti jo tėvynainiams nepagrįstai neleidžiama, nepateikiant priežasčių ir neišduodant jokių dokumentų.

  Nuo praėjusio pirmadienio Rusijos piliečiams Ukrainos sienos apsaugos pareigūnai pradėjo masiškai drausti įvažiuoti į Ukrainą  šalies oro uostuose. Keleiviai, atskridę iš Minsko su skrydžių bendrovės "BelAvia" lėktuvais į įvairius Ukrainos miestus, daugiausia į Kijevą, buvo išsiunčiami atgal į Baltarusiją.

  Nuo pirmadienio beveik 190 Rusijos piliečių buvo priversti grįžti į Minsko oro uostą.

  Ukrainos prezidentas Petro Porošenko savo Twitter paskyroje teigė, kad šalis nuo šiol riboja galimybes į šalį patekti atvykstantiems iš Rusijos Federacijos vyrams, kurių amžius nuo 16 iki 60 metų.

  Prieš keletą dienų daugelyje Ukrainos regionų buvo įvesta karo padėtis. Šis režimas numato galimybę laikinai apriboti konstitucines piliečių teises ir laisves. Savo ruožtu Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad Rusija nesiims jokių atsakomųjų priemonių Ukrainos piliečiams, bet, priešingai, darys viską, kad palengvintų jų buvimą Rusijos Federacijoje, ir suteiks galimybę gauti Rusijos pilietybę. Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad šis sprendimas liudija apie gerus Rusijos ketinimus ukrainiečių atžvilgiu.

  Dar šia tema

  Kijevas ketina paprašyti Turkijos uždaryti Bosforo sąsiaurį Rusijai
  Ukraina uždraudė įvažiuoti vyrams iš Rusijos
  Porošenko paragino Berlyną padidinti karines pajėgas Juodojoje jūroje
  Porošenko vėl pasiskundė, kad Putinas nenori su juo kalbėtis
  Tegai:
  kelionės, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos