15:35 2019 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
  Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininkas Matthiasas Platzekas, archyvinė nuotrauka

  Vokietijos politikas reikalauja "perkrauti" santykius su Rusija

  © Sputnik / Виталий Белоусов
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4510

  Be to, politikas abejoja, ar Rusija atsakinga už įvykius Kerčės sąsiauryje; anot jo, šią situaciją būtinai reikia vertinti, atsižvelgiant į artėjančius Ukrainos prezidento rinkimus

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Interviu leidiniui "Märkische Oderzeitung" Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininkas Matthias'as Platzeck'as paragino sukurti naują saugumo "architektūrą" Europoje kartu su Rusija, praneša RIA Novosti.

  Jo nuomone, dabartinė tarptautinė situacija reikalauja "perkrauti" santykius su Rusija ir jos tiesioginį dalyvavimą Europos saugumo sistemoje.

  "Jau seniai kalba eina ne apie tai, ar rusai formuos savo visuomenę taip, kaip mūsų manymu teisinga. Kalba eina ne apie partnerystę ir draugystę ar panašius dalykus. Mes kalbame apie taikų sambūvį, apie klausimą, ar galime gyventi ramiai šalia vienas kito šiame žemyne. Deja, mes grįžome prie šio lygio. Mes tiesiog išgyvename liberalizmo eros pabaigą", — sakė Platzeck'as.

  Politikas sukritikavo Paryžiaus chartiją, pasirašytą 1991 metais, pavadinęs ją "pasakų knyga", kuri visiškai neatspindi šiuolaikinės realybės.

  Šiame dokumente išdėstyta tarptautinio bendradarbiavimo programa, parodyti dalyvaujančių šalių įsipareigojimai demokratijai, kuri remiasi pagarba žmogaus teisėms ir kuri užtikrina visuotinį klestėjimą, kartu garantuoja ekonominę laisvę ir socialinį teisingumą.

  Platzeck'as taip pat aptarė pavojingą situaciją, kuri susidarė Ukrainoje po incidento Kerčės sąsiauryje. Jis mano, kad šis klausimas negali būti analizuojamas atskirai nuo artėjančių prezidento rinkimų šalyje klausimo. Karo padėties paskelbimas — tai jau ženklas, kad Porošenko pradėjo įgyvendinti savo rinkimų planą.

  Belgijos parlamentaras palaikė Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje >>

  Be to, Platzekc'as išreiškė abejones dėl Rusijos atsakomybės už šią padėtį, nes nerado jos motyvacijos tokiai provokacijai.

  "Verta mąstyti protingai: Putinui viskas pasibaigė nelabai gerai. Per pastarąsias savaites visi renginiai iš Rusijos pusės buvo nukreipti į planuojamą susitikimą su Trampu. O savo Twitter Porošenko atvirai džiaugėsi, kad susitikimas neįvyko", — pabrėžė Platzeck'as, pridurdamas, kad dar nėra aiškios visos įvykio aplinkybės.

  Dar šia tema

  Ukraina įvedė baudžiamąją atsakomybę rusams už sienos pažeidimą
  EP pateiktas siūlymas svarstyti įstatymo pataisas dėl sankcijų Rusijai panaikinimo
  Teresa Mei paskelbė apie Britanijos ketinimą keisti santykius su Rusija
  Austrijos kancleris pakomentavo santykius su Rusija po šnipinėjimo skandalo
  Tegai:
  Vokietija, Kerčės sąsiauris, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos