09:00 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  49

  Praėjus mažiau nei dešimčiai minučių po paleidimo erdvėlaivis atsiskyrė nuo viršutinės raketos pakopos ir buvo nukreiptas į TKS

  VILNIUS, gruodžio 3 — Sputnik. Raketa "Sojuz-FG" su kosminiu laivu "Sojuz MS-11" su trimis įgulos nariais paleista iš Baikonūro kosmodromo į Tarptautinę kosminę stotį, praneša RIA Novosti.

  Į orbitą išėjo Rusijos kosmonautas Olegas Kononenko, kanadietis David Saint-Jacques ir amerikietis Ann Charlotte McClain. Praėjus mažiau nei dešimčiai minučių po paleidimo erdvėlaivis atsiskyrė nuo viršutinės raketos pakopos ir buvo nukreiptas į TKS. Susijungimas su stotimi planuojamas 20:36 valandą Maskvos laiku.

  Stotyje naujos įgulos laukia Rusijos kosmonautas Sergejus Prokopjevas, vokietis Aleksandras Gerstas ir amerikietis Serina Aunion. Planuojama, kad Kononenko, Saint-Jacques ir McClain orbitoje bus 194 dienas.

  Raketos paleidimas buvo planuotas gruodžio 20 dieną, tačiau po "Soyuz MS-10" avarijos buvo nuspręsta tai atlikti šiek tiek anksčiau. "Soyuz MS-10" įgulos nariai — Rusijos kosmonautas Aleksejus Ovčininas ir amerikietis Nickas Haigas — nepateko į TKS ir nusileido praėjus 20 minučių po starto.

  Įgulos, kuri šiuo metu yra TKS, grįžimas į Žemę buvo numatytas prieš atvykstant "Soyuz MS-11". Tačiau, jei paleidimo grafikas nebūtų pasikeitęs, stotis kurį laiką galėjo būti negyvenama.

  Dar šia tema

  Pirmoji "Falcon 9" pakopa sėkmingai grįžo į kosmodromą Kalifornijoje
  Raketos-nešėjos "Sojuz" paleidimo metu TKS įvyko avarija
  "Roskosmos" oficialiai paskelbė, kodėl įvyko raketos "Sojuz" avarija
  "Roskosmos" išplatino "Sojuz" avarijos vaizdo įrašą iš raketoje įmontuotų kamerų
  Tegai:
  TKS, raketa

  Svarbiausios temos