10:06 2019 Gegužės 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1172
 • RUB72.1926
  Europos Parlamento pastatas

  Europos Parlamentas paaiškino didėjančią Rusijos įtaką Artimuosiuose Rytuose

  © Sputnik / Алексей Витвицкий
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  24 0 0

  Maskva sugebėjo sustiprinti savo pozicijas Artimųjų Rytų regione, net neturėdama bendrų kultūrinių ir istorinių ryšių su ten esančiomis šalimis

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Didėjanti Rusijos įtaka Artimųjų Rytų regione paaiškinama tiek jos jėga, tiek nesėkmingos Vakarų šalių politikos rezultatais, teigiama Europos Parlamento Tyrimų centro ataskaitoje. Apie tai rašo RT.

  Taigi, Maskva sugebėjo sustiprinti savo pozicijas, nepaisant "bendrų kultūrinių ir istorinių ryšių" nebuvimo su Artimųjų Rytų šalimis.

  "Ten (Artimuosiuose Rytuose ― Sputnik) Rusija neturi vienodai reikšmingų išteklių, kad panaudotų "švelniąją jėgą" (tokių, kaip kultūrų panašumas ar istoriniai ryšiai), kurie suteikia jai pranašumų tokiuose regionuose kaip Vakarų Balkanai ir Rytų Europa. Kita vertus, dabartinę padėtį lemia Artimųjų Rytų gyventojų nepasitenkinimas Vakarų intervencijos rezultatais", — sakoma pranešime.

  Pažymima, kad pasitikėjimui Jungtinėmis Amerikos Valstijomis šio regiono šalyse pakenkė JAV pajėgų invazija į Iraką 2003 metais ir "Vašingtono nesugebėjimas ryžtingai įsikišti į Sirijos pilietinį karą".

  Dar šia tema

  Rusų patarimas: ką daryti, kad Lietuva išliktų
  JAV buvo nustatyta, kad Putinu pasaulis labiau pasitiki nei Trampu
  Putinas pareiškė, kad šalys turi glaudžiau bendradarbiauti politikoje
  Tegai:
  Rusija, Artimieji Rytai, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos