14:49 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  58

  Pasak Ukrainos infrastruktūros ministro Volodymyro Omeliano, Berdiansko ir Mariupolio uostai yra "iš dalies atblokuoti", šiuo metu leidimo įplaukti į Azovo jūrą laukia 17 laivų, o išplaukti — vienas

  VILNIUS, gruodžio 4 — Sputnik. Kijevas pripažino, kad Rusija netrukdo laivų eismui Kerčės sąsiauryje, praneša RIA Novosti.

  "Berdiansko ir Mariupolio uostai yra iš dalies atblokuoti. Laivai išplaukia ir įplaukia per Kerčės sąsiaurį į Ukrainos uostus. Laivai sustabdomi, vis dar yra tikrinami, tačiau eismas yra iš dalies atkurtas", — teigė Ukrainos infrastruktūros ministras Volodymyras Omelianas.

  Jis pareiškė, kad leidimo įplaukti į Azovo jūrą laukia 17 laivų, o išplaukti — vienas.

  Anksčiau Omelianas teigė, kad Rusija neleidžia laivams plaukti į Ukrainos uostus. Šie kaltinimai skambėjo aštuonias dienas.

  Krymas Kijevo pareiškimus pavadino nepagrįstais. Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad "Kerčės sąsiauryje "vyksta pakankamai intensyvi tarptautinė navigacija"".

  Po įvykio su Ukrainos laivais Maskva tikrai uždarė Kerčės sąsiaurį saugumo sumetimais, bet jau kitą dieną laivyba buvo atnaujinta.

  Ukrainos provokacija

  Lapkričio 25 dieną trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.

  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  Vladimiras Putinas pavadino incidentą Kerčės sąsiauryje provokacija, reikalinga Petro Porošenko dėl jo žemo reitingo prezidento rinkimų išvakarėse. Be to, Rusijos valstybės vadovas pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai įvykdė savo pareigą saugoti Rusijos sienas.

  Dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką, įsigaliojo karo padėtis. Režimas tęsis 30 dienų, numatant galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvę.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Vokietija: incidentas Kerčės sąsiauryje nepaveiks projekto "Nord Stream-2"
  Putinas schemomis paaiškino Merkel ir Makronui incidentą Kerčės sąsiauryje
  JAV priėmė rezoliuciją, smerkiančią Rusijos veiksmus Kerčės sąsiauryje
  Tegai:
  Kerčė, Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos