05:09 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  JAV šalis tikisi, kad Rusija "grįš" prie susitarimo įgyvendinimo per 60 dienų

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. JAV valstybės sekretorius Maikas Pompeo pareiškė, kad Rusija turėtų grįžti prie Sutarties dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo įgyvendinimo, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, Vašingtonas sustabdys įsipareigojimus pagal sutartį, jei ultimatumas nebus įvykdytas per du mėnesius. Jis taip pat pridūrė, kad per šį laikotarpį JAV negamins, neišbandys ir nedislokuos raketų, kurioms taikomas branduolinis susitarimas.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pabrėžė, kad Maskva laikosi visų sutarties nuostatų, ir JAV tai žino. Federacinės tarybos Užsienio reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Vladimiras Džabarovas pranešė, kad Rusija išsiuntė Vašingtonui visus dokumentus, patvirtinančius, kad šalis laikosi branduolinio susitarimo.

  Pasak jo, jei Vašingtonas vis dėlto pasitrauks iš susitarimo, Maskva atsakys tuo pačiu.

  Sutartis dėl vidutinio ir trumpojo nuotolio raketų panaikinimo buvo pasirašyta 1987 metais ir įsigaliojo 1988 metų birželio 1 dieną. Anksčiau JAV prezidentas Donaldas Trampas pareiškė, kad Vašingtonas ketina pasitraukti iš šios sutarties, nes Rusija neva pažeidžia susitarimą.

  Rusijos URM, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad ji laikosi visų įsipareigojimų. Pasak Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, JAV dislokuoja sausumoje įrenginius, galinčius paleisti sparnuotąsias raketas, kurios įtrauktos į susitarimo sąlygas.

  Be to, Vašingtonas kuria smogiamuosius dronus, taip pat finansuoja mokslinius tyrimus, susijusius su naujos vidutinio nuotolio sparnuotosios raketos kūrimu.

  Kaip pranešė Federacinės tarybos Gynybos ir saugumo komiteto vadovas Viktoras Bondarevas, per visą susitarimo galiojimo laikotarpį Jungtinės Valstijos pažeidė jį daugiau kaip 90 kartų.

  Dar šia tema

  Naujos Rusijos ir JAV ginklavimosi varžybos — ką darys Lietuva?
  Makronas: JAV pasitraukimas iš branduolinio susitarimo kelia grėsmę Europos saugumui
  Ekspertas papasakojo, kaip galėtų prasidėti branduolinis karas tarp Rusijos ir JAV
  Tegai:
  Vidutinio nuotolio branduolinių pajėgų sutartis (INF), Rusija, JAV

  Svarbiausios temos