10:42 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Europos Komisija nurodo konkrečias šios problemos sprendimo priemones, įskaitant greito įspėjimo sistemos sukūrimą ir interneto paslaugų praktikos kodekso įvedimą

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Trečiadienį ES oficialiai pristatė "kovos su dezinformacija" planą prieš 2019 metų pavasarį vyksiančius Europos Parlamento rinkimus, numatydama sukurti įspėjimo sistemą ir daugiau nei dvigubai padidinti šios veiklos struktūrų finansavimą, praneša RIA Novosti.

  "Europos Sąjunga pateikia veiksmų planą, skirtą aktyvinti kovos su dezinformacija pastangas Europoje ir už jos ribų. Europos Komisija nurodo konkrečias šios problemos sprendimo priemones, įskaitant greito įspėjimo sistemos sukūrimą ir interneto paslaugų praktikos kodekso įvedimą", — sakoma EK ataskaitoje.

  Veiksmų plane taip pat numatyta padidinti šiems uždaviniams skirtus išteklius.

  "Tikimasi, kad Europos komunikacijos užsienio reikalų tarnybos biudžetas, skirtas dezinformacijos problemai spręsti ir informuotumui apie jos neigiamą poveikį 2019 metais tobulinti padidės daugiau nei dvigubai nuo 1,9 mln. iki 5 mln. eurų. 2019 metais ES valstybės narės turėtų papildyti šias priemones, sustiprinti savo kovos su dezinformacija būdus", — pabrėžiama EK pranešime.

  "Mes nusprendėme veikti kartu ir stiprinti mūsų atsakomąsias priemones. Tai yra europinis būdas spręsti vieną iš pagrindinių mūsų laikų iššūkių", — sakė Europos diplomatijos vadovė Federika Mogherini.

  "Mes buvome bandymų kištis į rinkimus ir referendumus liudininkai ir nurodome, kad Rusija yra pagrindinis šių kampanijų šaltinis. Siekdami kovoti su šiomis grėsmėmis, siūlome gerinti koordinavimą su valstybėmis narėmis, taikant greito įspėjimo sistemą, sustiprinti savo dezinformacijos aptikimo komandas, didinti paramą žiniasklaidai ir tyrėjams bei prašome internetines platformas vykdyti savo įsipareigojimus", — sakė ES pirmininko pavaduotojas Andrus Ansipas.

  Numatoma, kad greitojo įspėjimo sistema bus sukurta iki 2019 metų kovo mėnesį, prieš Europos Parlamento rinkimus. Nuo sausio iki gegužės mėnesio internetinės bendrovės turės kas mėnesį pranešti komisijai apie priemones, skirtas kovoti su dezinformacija tinkle.

  Komisija taip pat atliks visapusišką tinklo paslaugų praktikos kodekso įgyvendinimo per pirmuosius 12 jo veiklos mėnesių įvertinimą. Jei praktikos kodekso įgyvendinimas nepateisins lūkesčių, komisija gali pasiūlyti papildomų priemonių.

  Pastaruoju metu Vakarų žiniasklaidos informacinė kova su Rusijos žiniasklaida tapo itin arši. 2016 metais Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją "ES strateginiai veiksmai prieš trečiųjų šalių propagandą".

  Šiame dokumente teigiama, kad Rusija tariamai teikė finansinę paramą opozicinėms politinėms partijoms ir organizacijoms ES valstybėse narėse. Maskva šį dokumentą pavadino demokratijos degradacija Europos visuomenėje.

  Dar šia tema

  "Maskviečiai valgo žiurkes": kas Europoje kuria netikras naujienas apie Rusiją
  Baltijos Slibinas Goryničius: kodėl Baltijos šalys mėgsta mitą apie "RF grėsmę"
  Zacharova papasakojo apie Britanijos URM "naują melo porciją"
  Sputnik ir RT draudimai: Vakarai ieško geležinės uždangos
  Tegai:
  internetas, Europos Komisija

  Svarbiausios temos