17:46 2019 Rugpjūčio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
  Sparnuotoji raketa, archyvinė nuotrauka.

  Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse

  Министерство обороны РФ
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56 0 0

  Pasak Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovo, kariuomenė sukūrė pakrančių gynybos sistemą, naudodama modernizuotą raketų sistemą C-125

  VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Ukraina išbandė naujas sparnuotąsias raketas, su kuriomis planuojama stiprinti Juodosios ir Azovo jūrų pakrančių gynybą, praneša RIA Novosti su nuoroda į Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovą Aleksandrą Turčinovą.

  Ukrainos kariai, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Стрингер

  Bandymai buvo vykdomi poligone, esančiame Odesos srityje.

  Turchinovo teigimu, šaudymai buvo sėkmingi. Jis pažymėjo, kad raketos gali pasiekti tikslą 280 kilometrų atstumu.

  Pasak Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovo, kariuomenė sukūrė pakrančių gynybos sistemą, naudodama modernizuotą raketų sistemą C-125.

  "Šiandien sparnuotųjų raketų užduotis buvo patikrinti paviršiaus tikslų sklidimo diapazoną ir tikslumą. Remiantis pataikymo į plaukiojančius taikinius duomenimis, modernizuotos C-125 pasirodė esą efektyvios. Atlikti aštuoni paleidimai, per kuriuos buvo sunaikinti aštuoni paviršiniai taikiniai", — cituoja Turčinovo žodžius Nacionalinio saugumo tarybos atstovai spaudai.

  "Išbandyti kompleksai žymiai sustiprins Juodosios ir Azovo jūrų pakrančių gynybą", — pridūrė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos vadovas.

  Po atliktų bandymų Turčinovas surengė susitikimą su raketų technologijų kūrėjais ir karine vadovybe tam, kad "nustatytų prioritetines kryptis Juodosios-Azijos regiono apsaugai stiprinti".

  Bandymai vyko netrukus po incidento Juodojoje jūroje, o tai dar labiau pablogino santykius tarp Kijevo ir Maskvos.

  Trys Ukrainos laivyno laivai lapkričio 25 dieną pažeidė Rusijos sieną, pavojingai manevravo ir nesilaikė teisinių Rusijos sienos apsaugos tarnybos reikalavimų. Laivai ir jų įgulos nariai buvo sulaikyti.

  Po to Ukrainos valdžios institucijos įvedė 30 dienų trukmės karo padėtį dešimtyje šalies regionų, tarp jų — Luhansko ir Donecko ir Azovo-Kerčės vidaus vandenų teritorijoje.

  Dar šia tema

  Porošenko paskelbė apie kariuomenės padalinių perkėlimą prie Rusijos sienos
  RAND siūlo dialogą su Rusija — Lietuvai metas sunerimti?
  Porošenko išpranašavo "Putino pergalę", jei bus atidėti Ukrainos prezidento rinkimai
  Ukrainoje nuspėtos Rusijos verslo pasitraukimo pasekmės
  Ukrainos URM vadovas nurodė "veiksmingiausią sankciją" Rusijai
  Tegai:
  raketos, gynyba

  Svarbiausios temos