06:46 2020 Gegužės 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1016
 • RUB77.9343
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  JAV Valstybės departamentas perspėjo Turkiją apie ketinimus įplaukti į Juodosios jūros akvatoriją

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Jungtinės Valstijos ketina siųsti karo laivus į Juodąją jūrą dėl incidento Kerčės sąsiauryje, praneša CNN.

  Sulaikytieji Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Sekmadienį, lapkričio 25 dieną, trys Ukrainos laivyno laivai pažeidė Rusijos valstybinę sieną, įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų ir buvo sulaikyti.
  Visi trys laivai sulaikyti apie 20 kilometrų atstumu nuo Rusijos pakrantės ir 50 kilometrų atstumu į pietvakarius nuo įprasto laivų kelio iš Kerčės sąsiaurio po Krymo tiltu.

  "CNN" teigia, kad JAV kariuomenė išsiuntė Valstybės departamentui prašymą informuoti Turkiją apie galimus ketinimus siųsti karo laivus į Juodąją jūrą. Toks žingsnis neva "yra atsakas į Rusijos veiksmus prieš Ukrainą Kerčės sąsiauryje".

  "CNN" duomenimis, Turkijos perspėjimas suteiks JAV karo laivams galimybę perplaukti per sąsiaurius, tačiau šia galimybe nebūtinai bus pasinaudota.

  "Mes nuolat vykdome operacijas, siekdami sustiprinti saugumą ir stabilumą visoje JAV 6-ojo laivyno teritorijoje, įskaitant tarptautinius vandenis ir Juodosios jūros oro erdvę. Mes pasiliekame teisę laisvai veikti pagal tarptautinius įstatymus ir taisykles", — sakė laivyno atstovas kanalui.

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, o tarp ukrainiečių laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Tuo tarpu Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento populiarumu rinkimų išvakarėse.

  Dar šia tema

  JAV senatorius ragina siųsti NATO laivyną į Juodąją jūrą
  Kijevas pripažino, kad Kerčės sąsiauris yra atviras laivybai
  Putinas paaiškino, kodėl nenori kalbėtis su Porošenko
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Rusija, JAV, Ukraina, karo laikai, Juodoji jūra

  Svarbiausios temos