07:51 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  ES ir Vokietijos vėliavos

  Vokietijos ambasadorius Ukrainoje pasisakė prieš griežtesnes sankcijas Rusijai

  © AP Photo / Markus Schreiber
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  36

  Iniciatyvos dėl papildomų priemonių prieš Maskvą nepalaiko daugelis ES šalių, pasakė diplomatas

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Vokietijos ambasadorius Ukrainoje Ernstas Reichelis mano, kad papildomų sankcijų Maskvai įvedimas dėl incidento Kerčės sąsiauryje gali sukomplikuoti situaciją, praneša agentūra "Ukrainski noviny".

  "Mes manome, kad mūsų pagrindinė užduotis yra užkirsti kelią tolesnei šio konflikto eskalacijai. <…> Todėl daugelis valstybių narių, įskaitant mūsų šalį, mano, kad būtų neefektyvu šiuo metu pridėti įtampos naujomis sankcijomis, kai ir taip įtampa pasiekė kritinį lygį", — pažymėjo diplomatas.

  Anksčiau RIA Novosti su nuoroda į šaltinį pranešė, kad posėdžio metu Briuselyje Prancūzijos ir Vokietijos atstovai nepalaikė antirusiškų sankcijų plėtros dėl incidento Kerčės sąsiauryje.

  Santykiai tarp Rusijos ir Vakarų šalių paaštrėjo dėl padėties Ukrainoje ir Kryme. Vakarai apkaltino Rusiją įsikišimu į kaimyninės šalies reikalus ir įvedė sankcijas Rusijai, po to Rusija ėmėsi atsakomųjų priemonių. Maskva ne kartą pabrėžė, kad neproduktyvu kalbėtis sankcijų kalba.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
  © Sputnik / Алексей Никольский

  Incidentas įvyko lapkričio pabaigoje. Trys Ukrainos karo laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną ir ilgą laiką atliko pavojingus manevrus, nereaguodami į teisėtus Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimus.

  Ukrainos jūrininkai buvo sulaikyti, iškelta baudžiamoji byla.

  Kijevas paskelbė karo padėtį dešimtyje šalies regionų.

  Anksčiau Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pareiškė, kad šis incidentas yra Ukrainos prezidento Petro Porošenko provokacija.

  Dar šia tema

  JAV sankcijos sukėlė netikėtą poveikį Rusijoje
  Lietuvos įmonės klastoja iš ES į Rusiją eksportuojamų vaisių dokumentus
  Vokietija ir Prancūzija priešinasi griežtesnėms sankcijoms Rusijai
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, Vokietija, ES, Rusija

  Svarbiausios temos