08:12 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  56

  Aukščiausioji Rada patvirtino dokumentą, kuris sustiprina kontrolę Ukrainos pasienyje ir leidžia pasieniečiams griežtai stebėti pažeidėjus

  VILNIUS, gruodžio 6 — Sputnik. Ukrainos sienos apsaugos pareigūnams leidžiama šaudyti be įspėjimo ir net nužudyti, jei nusikaltėliai neteisėtai įsiveržia į Ukrainos teritoriją ar puola Ukrainos laivus, praneša RIA Novosti.

  Dokumente, kurį ketvirtadienį patvirtino Ukrainos Rada, pažymima, kad sienos apsaugos pareigūnai gali pradėti šaudyti be įspėjimo, "atremti ginkluotą išpuolį ir ginkluotų grupuočių įsiveržimą į Ukrainos teritoriją, kad sustabdytų ginkluotus konfliktus ir ginkluotas provokacijas; atremtų išpuolius prieš laivus (valtis) ir Ukrainos valstybės sienos tarnybos laivus".

  Šiame dokumente taip pat apibrėžiama gretimoji Ukrainos zona: atviros jūros zona, esanti greta Ukrainos teritorinės jūros, kurios išorinė siena yra ne daugiau kaip 24 jūrmylių atstumu.

  Gruodžio 3 dieną Ukraina pradėjo kviesti rezervistus. Rezervistų šaukimas prasidėjo dėl karo padėties, įvestos dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką.

  Karo padėties režimas truks 30 dienų ir numato galimybę laikinai apriboti piliečių konstitucines teises ir laisves, ypač teisę dalyvauti rinkimuose, minties ir žodžio laisvę. Taip pat buvo sustiprinta ypatingos svarbos infrastruktūros objektų apsauga, o šalies karinis-pramoninis kompleksas veikia specialiu režimu.

  Karo padėtis įvesta dėl incidento, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos valstybės sieną. Juos sulaikė Rusijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai.

  Dar šia tema

  Paskelbta, kada Grybauskaitė vyks palaikyti Ukrainos "šiuo įtemptu laikotarpiu"
  Porošenko išpranašavo "Putino pergalę", jei bus atidėti Ukrainos prezidento rinkimai
  Ukrainoje nuspėtos Rusijos verslo pasitraukimo pasekmės
  Ukraina išbandė sparnuotąsias raketas Juodosios jūros vandenyse
  Tegai:
  šaudymas, pasieniečiai, Ukraina

  Svarbiausios temos