00:24 2020 Lapkričio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1890
 • RUB90.0123
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Pasak Belgijos karininko, Maskva mano, kad galima neatsižvelgti į JAV nuomonę

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Belgijos gynybos operacijų vadas Karlas Gillis interviu "Paris Match" pareiškė, kad Maskva kelia Vakarams didesnę grėsmę nei tarptautinis terorizmas.

  Jis padarė šią išvadą po neseniai įvykusio NATO šalių atstovų susitikimo su Rusijos prezidento patarėju politiniais klausimais. Gillis sakė, kad būtent "Rusijos grėsmė" figūravo beveik visose ataskaitose.

  Pasak jo, Maskva mano, kad "daugiapolis post-Amerikos pasaulis" jau egzistuoja, todėl galima daugiau neatsižvelgti į JAV. Kadangi Rusija nori įsitvirtinti kaip didžiausia pasaulio valstybė, ji orientuota į Azijos ir Ramiojo vandenyno regioną ir siekia atkurti įtaką zonose šalia savo sienų.

  Gillis sakė, kad Rusijos atstovas aiškiai parodė, jog Maskva bet kokia kaina sieks kitų valstybių pagarbos ir ketina pažeisti ES ir NATO vienybę.

  "Rusijos noras išsaugoti ir net išplėsti savo įtaką yra stipresnis nei bet kada", — įsitikinęs Belgijos gynybos operacijų vadas.

  Jis pridūrė, kad Rusija, siekdama savo tikslų, pasinaudos "hibridiniais metodais": šnipinėjimu, politiniu spaudimu, dezinformacija socialiniuose tinkluose, kibernetiniu kišimusi.

  Dar šia tema

  Lietuvai atėjo metas slėptis — nuo šalčių ir Rusijos dujų
  Rusijos gynybos ministerija paskelbė unikalių aviacijos treniruočių vaizdo įrašą
  "National Interest" įvardijo keturias Rusijos "mirtino" ginklo rūšis
  Tegai:
  JAV, Belgija, Rusija

  Svarbiausios temos