09:21 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  DLR liaudies milicijos atstovas, archyvinė nuotrauka

  DLR paskelbė, kad Kijevas ruošia didelio masto puolimą Donbase

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62 0 0

  DLR milicijos atstovai net numato, kurioje vietoje ir kada gali prasidėti puolimas

  VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. Donecko Liaudies Respublikos liaudies milicijos administracija paskelbė apie daugiau nei 12 tūkstančių Ukrainos saugumo pareigūnų ir 90 vienetų karinės įrangos telkimą Donecko srities pietuose. DLR vadovybės nuomone, Ukrainos ginkluotųjų pajėgų puolimas turėtų prasidėti gruodžio 14 dieną, praneša RIA Novosti.

  Pasak DLR liaudies milicijos viršininko pavaduotojo Eduardo Basurino, buvo gauta įrodymų, kad Ukrainos saugumo pareigūnai ruošiasi puolimui Mariupolio kryptimi. Saugumo pajėgų tikslas ― Novoazovsko ir Telmanovo rajonų užgrobimas ir prieiga prie Rusijos Federacijos sienos.

  "Priešo suformuota puolimo grupuotė sudaryta iš daugiau nei 12 tūkstančių žmonių bei koncentruojasi ties kontaktine linija gyvenviečių srityje: Novotroickoje, Šyrokino, Rovnopolis (gyvenvietės Donecko srities pietuose, kontroliuojamos saugumo pajėgų. Čia dislokuoti daugiau kaip 50 tankų, 40 raketų paleidimo įrenginių, 180 ginklų ir minosvaidžių)", — sakė Basurinas.

  Jis paaiškino, kad artilerijos grupuotės pagrindą sudaro du reaktyviniai 27-osios artilerijos brigados divizionai ir 15-ojo artilerijos pulko reaktyvinis divizionas (Ukrainos ginkluotosios pajėgos — Sputnik).

  Be to, į Donecko regiono pietus skubos tvarka perkelti 12 raketų paleidimo sistemų "Smerč" vienetų.

  Ukraina pasiūlė surengti "žaibo karą" ir užimti Maskvą >>

  "Gruodžio 14 dienos rytą, artilerijai pasirengus, 128 ir 79 brigadų priešakiniai padaliniai turėtų pradėti puolimą iš Granitnoe-Šyrokino linijos Klinkino gyvenvietės link, kad iki gruodžio 15 dienos pasiektų DLR sieną", — sakė Basurinas.

  Jis pridūrė, kad puolimas gali prasidėti dėl provokacijos, kurią organizuos saugumo pajėgos metalurgijos gamykloje, Mariupolyje.

  "Čia saugomos reikšmingos amoniako atsargos… Galimos taršos mastas gali siekti iki 15 kilometrų. Į užsikrėtimo sritį pateks Mariupolio dalis, kurioje gyvena apie 50 tūkstančių žmonių", — paaiškino Basurinas.

  Dar šia tema

  DLR praneša apie Lietuvos snaiperius, atvykusius į frontą
  Dėl to, kad Ukraina nesilaiko Minsko susitarimų, Rusija apkaltino JAV ir Europos Sąjungą
  Instruktoriai iš Lietuvos atvyko į Donbasą
  Tegai:
  Donbasas, puolimas, Ukraina, Donecko liaudies respublika

  Svarbiausios temos