21:22 2019 Gruodžio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka

  Porošenko apie incidentą Kerčės sąsiauryje: pone Putinai, tai karas

  © Photo : Пресс-служба президента Украины
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  74

  Porošenko, komentuodamas incidentą Kerčės sąsiauryje užsienio žiniasklaidai, paskelbė, kad laiko jį karo pradžia, nors oficialiai Kijevas to nepareiškė

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko paskelbė "karo" pradžią, komentuodamas "Fox News" incidentą Kerčės sąsiauryje.

  Porošenko pats paviešino interviu Facebook. Pasak Ukrainos lyderio, Rusijos sienos apsaugos pareigūnų veiksmai laikomi agresija.

  "Pone Putinai, tai yra agresija, pone Putinai, tai karas. Tai ne pokštas, ne incidentas ir ne krizė", — sakė Ukrainos prezidentas.

  Tačiau, nors Porošenko taip drąsiai ir skambiai pareiškė apie "karą", Kijevas oficialiai nieko nepaskelbė.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Дружинин

  Po to Kijevas apkaltino Maskvą agresija. Ukrainos valdžia įvedė karo padėtį. Ji įsigaliojo dešimtyje Ukrainos regionų, įskaitant Luhanską ir Donecką. Režimas tęsis 30 dienų, galimas laikinas piliečių konstitucinių teisių ir laisvių, ypač teisės dalyvauti rinkimuose, minties ir kalbos laisvės apribojimas.

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, incidentas Kerčės sąsiauryje buvo provokacija, o tarp ukrainiečių laivų, pažeidusių Rusijos Federacijos sieną, įgulos narių buvo du Ukrainos saugumo tarnybos pareigūnai, kurie iš tikrųjų vadovavo šiai specialiai operacijai. Tuo tarpu Putinas pabrėžė, kad Rusijos sienos apsaugos pareigūnai vykdo savo valstybės sienos apsaugos funkcijas. Pasak jo, provokacija Juodojoje jūroje yra susijusi su žemu Ukrainos prezidento reitingu rinkimų išvakarėse.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui
  Sulaikyti ukrainiečių jūrininkai nėra karo belaisviai, pabrėža FSB
  Rados deputatas paaiškino, kodėl Ukraina priklauso nuo prekybos su Rusija
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
  Tegai:
  Rusija, Ukraina, karas, Kerčės sąsiauris, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos