17:59 2021 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2152
 • RUB91.6732
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)
  154

  JAV Atstovų rūmai priėmė rezoliuciją dėl priešinimosi "Nord Stream-2", o Bundestago Užsienio reikalų komiteto vadovas ragina Vokietijos Vyriausybę iš naujo apsvarstyti valstybės poziciją dėl šio dujotiekio

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. JAV Atstovų rūmai priėmė rezoliuciją dėl "Nord Stream-2".

  Dujų tiekimas Ukrainoje
  © Sputnik / Стрингер

  Dokumentas buvo priimtas vienbalsiai. Rezoliucija primygtinai ragina prezidentą remti Europos energetinį saugumą, mažinant priklausomybę nuo Rusijos tiekimų. Dokumentas taip pat remia sankcijas projektui.

  Savo ruožtu Bundestago Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Norbertas Riotgenas teigia, kad Vokietija turėtų nedelsdama persvarstyti savo poziciją dujotiekio "Nord Stream-2" atžvilgiu, nes šis projektas neva yra geopolitinis, o ne komercinis.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra visiškai komercinis ir konkurencingas projektas, ir nurodė, kad dėl šio projekto nenutrūks Rusijos dujų tranzitas per Ukrainą į ES.

  "Vokietija turėtų skubiai persvarstyti prieštaringą projektą "Nord Stream-2"... Labai sunku jį vadinti komerciniu projektu, jis turi aiškiai geopolitinę potekstę", — cituoja Riotgeno straipsnį "Guardian" laikraštyje RIA Novosti.

  Vokietijos politikas paragino Rusiją užtikrinti dujų tranzitą per Ukrainos teritoriją ir taip pat kreipėsi į Europos Sąjungą, kad ši užtikrintų, jog Rusijos dujotiekiai Europos teritorijoje veiktų pagal bendrijos konkurencijos taisykles.

  Projektas "Nord Stream-2" apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas nuo Rusijos dujų tranzito, ir daugelis Europos šalių (tarp jų Lenkija, Latvija ir Lietuva) bei JAV, kurios skatina ES pirkti jų suskystintas gamtines dujas. Šios valstybės vadina projektą politiniu ir keliančiu grėsmę Europos energetiniam saugumui.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (538)

  Dar šia tema

  Europos Parlamentas parengė rezoliuciją prieš "Nord Stream-2"
  Ukrainos URM vadovas nurodė "veiksmingiausią sankciją" Rusijai
  Koncernas "OMV" atskleidė investicijų į "Nord Stream-2" apimtį
  Tegai:
  sankcijos, Rusija, Vokietija, JAV, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos