10:27 2020 Rugpjūčio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Pasak apžvalgininko, nepasitikėjimas JAV politika leidžia Maskvai ir Pekinui įveikti visus esančius prieštaravimus ir sudaryti abipusiškai naudingus susitarimus

  VILNIUS, gruodžio 12 — Sputnik. Rusija ir Kinija, nepaisydamos turimų prieštaravimų, formuoja "Rytų Atlantą", galintį atsispirti JAV ir NATO, rašo "The Hill" apžvalgininkas Džefas Hounas.

  Pasak jo, Vakarai mano, kad santykiuose tarp Maskvos ir Pekino yra daug kliūčių, kurios neleis jiems sukurti stiprios sąjungos. Pavyzdžiui, istorinis tarpusavio priešiškumas, teritoriniai ginčai, taip pat varžymasis dėl įtakos Vidurio Azijoje.

  Tačiau, kaip pažymėjo Hounas, nepasitikėjimas JAV politika leidžia įveikti visus šiuos prieštaravimus ir sudaryti abipusiškai naudingus susitarimus. 

  "The Hill" apžvalgininkas pridūrė, jog pagrindinis šalių bendradarbiavimo privalumas yra tas, kad nė viena iš jų nekelia egzistencinės grėsmės kitai. Jos neketina įskiepyti viena kitai savo valstybinės santvarkos, o bet kokia konkurencija yra susijusi su žeme ir ištekliais. Tuo tarpu Vakarai propaguoja savo ideologiją ir santvarką kaip vieninteles teisingas.

  Be to, Hounas pareiškė, kad Rusija ir Kinija yra buvusios imperijos, kurios laiko save "Vakarų valstybių tarpusavio žaidimų aukomis". Jos nori nutraukti JAV dominavimą pasaulyje ir užsitikrinti ekonominį augimą bei saugumą.

  Jis paragino Vakarų šalis atkreipti dėmesį į šį kol kas silpną aljansą.

  "Galbūt atėjo laikas kelti klausimą ne apie tai, ar Maskva ir Pekinas sugebės sukurti aljansą, o apie tai, ar jis jau egzistuoja ir koks galingas jis gali tapti", — padarė išvadą Hounas.

  Dar šia tema

  Beveik pusė JAV karių yra įsitikinę greita karo pradžia
  Karo ekspertas įvardijo ginklą, kuriuo Rusija išgelbės JAV
  Kaip Trampas perleido Rusijai prekybą su Kinija
  Tegai:
  Rusija, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos