05:07 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Maskva

  Politologas: Baltijos šalys puls Merkel, jai pasiūlius panaikinti sankcijas Rusijai

  © Sputnik / Владимир Вяткин
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (57)
  118 0 0

  Vokietijos kanclerė stengiasi būti vieningos Europos lydere, pratęsdama ribojamųjų priemonių taikymą Maskvai, mano politologas Aleksandras Raras

  VILNIUS, gruodžio 13 — Sputnik. Berlynas pritars antirusiškų sankcijų pratęsimui artėjančio ES viršūnių susitikimo dėl incidento Kerčės sąsiauryje metu. Apie tai pareiškė Vokietijos kanclerė Angela Merkel kalbos Bundestage metu.

  Interviu "Radio Sputnik" Vokietijos politologas Aleksandras Raras pažymėjo, kad tokiu būdu Vokietijos vadovė nori sustiprinti savo, kaip Europos lyderės, poziciją.

  RF URM atstovės Marijos Zacharovos trumpoji konferencija.
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  "Ji [Merkel] yra lyderė ir nori visada stiprinti Europos lyderės vaidmenį. Europos viduryje yra tiek daug nesutarimų pabėgėlių klausimais, dabar dėl bendro euro zonos finansavimo, Anglija pasitraukia, Europos Sąjunga griūva iš pamatų <...>. Ir ponia Merkel po to, kai Makronas [Prancūzijos prezidentas] "įklimpo iki ausų" Paryžiuje su demonstracijomis ir prarado autoritetą, šiandien yra politikė, kuri bando šiaip ar taip būti Europos Sąjungos lydere", — pažymėjo politologas.

  Pasak Raro, šiuo metu Merkel negali pasisakyti prieš sankcijų Rusijai pratęsimą.

  "Lyderiui reikia bent atrasti sąlyčio taškus. Deja, tas sąlyčio ir bendrų interesų taškas, kurį Merkel mano visada atrandanti, yra  sankcijos Rusijai. <...> Ji mano, kad jei pasisakys už sankcijų panaikinimą, tuomet ją puls lenkai, Baltijos šalių gyventojai, švedai ir kai kurios kitos šalys, kurios reikalauja imtis griežtesnių sankcijų. <...> Minsko susitarimai nėra vykdomi — Ukrainos nedomina jų vykdymas. Be to, turbūt kils naujos provokacijos Azovo jūroje. Todėl nematau jokių prielaidų, kad šios sankcijos būtų panaikintos", — padardė išvadą politologas.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (57)

  Dar šia tema

  Vokietija ir Prancūzija priešinasi griežtesnėms sankcijoms Rusijai
  Medvedevas: Rusija įvedė sankcijas tiems, kurie jai kenkia
  Linkevičius netiki, kad ES priims sankcijas prieš Rusiją
  Tegai:
  Europa, sankcijos Rusijai, Rusija, Baltijos šalys, Angela Merkel

  Svarbiausios temos