18:58 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  88

  Kita vertus Briuselis pratęsė apribojimus, kurie buvo įvesti Rusijai dėl konflikto Ukrainoje

  VILNIUS, gruodžio 14 — Sputnik. Europos Taryba neįtvirtino naujų sankcijų Rusijai dėl incidento Kerčės sąsiauryje, nors anksčiau už tai pasisakė Ukraina ir kai kurios ES šalys.

  Tačiau pagal ES vadovų susitikimo Briuselyje rezultatus buvo pažymėta, kad ES "išreiškia didelį susirūpinimą dėl padėties eskalavimo Kerčės sąsiauryje ir Azovo jūroje bei Rusijos tarptautinės teisės pažeidimų".

  RIA Novosti šaltinio ES struktūrose duomenimis, daugelis šalių pareiškė, kad nauji apribojimai Maskvai bus neveiksmingi. Šalys susitarė, kad šiame etape būtina deeskaluoti konfliktą Azovo jūros regione ir "išspręsti klausimą dėl ilgo laivų, įskaitant ir tuos, kurie atplaukia iš Europos, patikrinimo".

  Tačiau į dokumento galutinį tekstą gali būti įtrauktas punktas, kuris įteisins priemones, susijusias ne tik su parama Ukrainai.

  Kalbant apie jau galiojančias ES sankcijas prieš Rusiją, tai jas šalys vieningai sutiko pratęsti dar šešiems mėnesiams. Pasak Europos Tarybos pirmininko Donaldo Tusko, tai yra susiję su neva "nuline pažanga" įgyvendinant Minsko susitarimus.

  Naujos Lietuvos sankcijos Rusijai

  Vienintele ES šalimi, kuri anksčiausiai įvedė sankcijas Maskvai Ukrainos provokacijos fone, tapo Lietuva. Vilnius įtraukė į "juodąjį sąrašą" kelis rusus, dalyvavusius pažeidėjų sulaikyme.

  RF URM atstovės Marijos Zacharovos trumpoji konferencija.
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė teigė, kad Rusija neva "grasino jos ministrams", tačiau nepateikė jokių duomenų ar įrodymų.

  Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pranešė, kad Rusija duos veidrodinį atsakymą į Vilniaus veiksmus.

  Kaip pažymėjo diplomatė, Lietuva net "nelaukdama JAV ir Europos valdžios atstovų, kurie kol kas tyrinėja padėtį, nusprendė iniciatyviai... nubausti Rusiją".

  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį.

  Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Kaip pranešė FSB, ant laivų buvo rasti artilerijos įrenginiai, kurie buvo užtaisyti ir paruošti kovai. 

  FSB taip pat pabrėžė, jog Kijevo teiginiai, kad sulaikytieji neva yra "karo belaisviai", neatitinka tikrovės, nes Rusija ir Ukraina nėra karo padėtyje, o ukrainiečiai areštuoti už Rusijos Federacijos baudžiamojo kodekso pažeidimus.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Dar šia tema

  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
  Linkevičius netiki, kad ES priims sankcijas prieš Rusiją
  Analitikas: Lietuvos sankcijos prieš Rusiją — lyg anekdotas
  Politologas: Baltijos šalys puls Merkel, jai pasiūlius panaikinti sankcijas Rusijai
  Tegai:
  Kerčės sąsiauris, Rusija, ES, Ukraina, ekonominės sankcijos

  Svarbiausios temos