05:30 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  Pasak Olego Vološino, Ukrainos prezidentas turėtų išklausyti parlamentarų kritiką be galimybės atsakyti

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Buvęs Ukrainos diplomatas Olegas Vološinas papasakojo, kaip Ukrainos prezidentas Petro Porošenko "pabėgo" iš debatų Europos Parlamente, nes bijojo kritikos, praneša RIA Novosti su nuoroda į interviu "Kapital" studijai.

  Kaip pažymėjo Vološinas, gruodžio 11 dieną Europos Parlamentas surengė diskusiją dėl Vokietijos deputato Michaelo Galerio pranešimo apie Kijevo asociacijos susitarimo su ES įgyvendinimą. Po diskusijų turėjo įvykti debatai, dalyvaujant Ukrainos lyderiui, tačiau Porošenko išvyko į Briuselį.

  "Jis vietoj to išvyko į Briuselį. Taip, aš suprantu, kad šitoje situacijoje jam šiek tiek pataikaujama, tai yra, jam suteikta galimybė neatrodyti blogai, nes per šias diskusijas buvo pasakyta daug blogų dalykų", — sakė buvęs diplomatas.

  Vološinas sakė, kad susitikime buvo iškeltos tokios temos kaip Ukrainos aktyvistės Jekaterinos Gandziuk nužudymas, korupcija Ukrainoje, taip pat problema, susijusi su elektroninėmis pareigūnų deklaracijomis. Pasak jo, Porošenko turėtų klausytis visos šios kritikos, neturėdamas galimybės atsakyti.

  Europa ne kartą kritikavo Kijevą už žiniasklaidos atstovų persekiojimą Ukrainoje ir sistemingą žurnalistų teisių pažeidimą. Pavyzdžiui, Europos žurnalistų federacija pasmerkė Kijevo valdžios veiksmus ir paragino nutraukti "žodinio smurto augimą".

  Gruodžio 11 dieną britų politikas Džonatanas Arnotas ir Europos Parlamento nariai iš Jungtinės Karalystės ir Vokietijos pateikė rezoliucijos projektą "Apie Ukrainos spaudos laisvę" dėl "sisteminio politinio spaudimo" šalies žurnalistams.

  Be to, "EU Political Report" politikos apžvalgininkas Martinas Banksas pareiškė apie žurnalistų teisių pažeidimus Ukrainoje ir kaip pavyzdį paminėjo "RIA Novosti Ukraina" vadovo Kirilo Višinskio, kuris įkalintas nuo šių metų gegužės mėnesio, atvejį.

  Dar šia tema

  JT Saugumo Taryba nesileido į diskusijas apie padėtį Kerčės sąsiauryje
  Ukrainos nacionalinis bankas atskleidė milijardus siekiančias valstybės skolas
  Rusijos URM pavadino EP rezoliuciją dėl "Nord Stream-2" beprotybe
  Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
  Tegai:
  Europos Parlamentas, Ukraina, Petro Porošenka

  Svarbiausios temos