03:47 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)
  137

  Valstybės departamentas pabrėžė, kad Europos Parlamentas laiko dujotiekį "politiniu projektu" ir smerkia jo statybą

  VILNIUS, gruodžio 16 — Sputnik. Vašingtonas ragina Berlyną "išklausyti savo kaimynus" "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimo klausimais ir jį atšaukti, sakė JAV Valstybės departamento atstovas Robertas Paladinas, praneša RIA Novosti.

  Pasak jo, Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje dujotiekis vadinamas "politiniu projektu" ir smerkia jo statybą. Be to, Paladinas pridūrė, kad dokumente kalbama apie Ukrainos "vaidmens svarbą" Europos energijos tiekimui.

  Savo ruožtu Federacijos tarybos Tarptautinio komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas pabrėžė, kad JAV pareiškimas yra intervencija į nepriklausomų partnerių reikalus.

  Šią savaitę Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją, kurioje raginama panaikinti dujotiekio, kuris, pasak deputatų, "kelia grėsmę Europos saugumui", tiesimą.

  Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas sakė, kad pati rezoliucija nėra kritiška, tačiau dėl Jungtinių Valstijų spaudimo galima pakeisti Berlyno poziciją.

  Tuo tarpu Vokietijos vyriausybės spaudos tarnyba pažymėjo, kad EP rezoliucija nepakeitė Berlyno pozicijos dėl "Nord Stream-2" įgyvendinimo.

  Projektas "Nord Stream-2" apima dviejų dujotiekio linijų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri bijo prarasti pajamas nuo Rusijos dujų tranzito, ir daugelis Europos šalių (tarp jų Lenkija, Latvija ir Lietuva) bei JAV, kurios skatina ES pirkti jų suskystintas gamtines dujas. Šios valstybės vadina projektą politiniu ir keliančiu grėsmę Europos energetiniam saugumui.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad "Nord Stream-2" yra ne politinis, o ekonominis projektas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (440)

  Dar šia tema

  Europos dujų kaina Ukrainai tapo rekordine
  Rusijos ministras papasakojo apie Maskvos ir ES santykių "renesansą"
  EP priėmė rezoliuciją, kurioje raginama atšaukti "Nord Stream-2"
  Volodinas: EP sprendimui dėl "Nord Stream-2" turėjo įtakos JAV spaudimas
  Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
  Tegai:
  JAV, Vokietija, Nord Stream-2

  Svarbiausios temos