07:27 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  Odesos uostas, archyvinė nuotrauka

  Kijevas pripažino, kad ES atsisako įleisti Ukrainą į savo rinką

  © Sputnik / Стрингер
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6820

  Pasaulio banko analitikai padarė išvadą, kad Ukraina nesugebėjo pasinaudoti ES asociacijos ir laisvosios prekybos zonos susitarimo nauda

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Europos Sąjunga vis dar nemato galimybių integruoti Ukrainą į savo vidaus rinką. Tai straipsnyje "Zerkalo nedeli" rašė Ukrainos užsienio reikalų ministro patarėjas Tarasas Kačka.

  "Vienintelė išimtis dabartinėje darbotvarkėje yra energetika, kuri tik patvirtina bendrą taisyklę: Ukraina negali primesti ES integracinės Asociacijos susitarimo logikos", — pareiškė jis.

  Pasak jo, šios problemos esmė labiausiai pastebima Susitarimo dėl pramonės produktų atitikties vertinimo ir pripažinimo (ASAA) atveju.

  Sulaikyti Ukrainos laivai pristatyti į Kerčės uostą
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Kijevas nuolat tvirtina, kad naujasis įstatymas atitinka ES teisės aktus techninio reguliavimo srityje. Tačiau Europos Sąjunga atideda susitarimo sudarymą šioje srityje, tvirtina Kačka.

  Taigi, 2019 metų pirmąjį ketvirtį šalys susitarė "išnagrinėti galimybes ES pradėti vertinti Ukrainos kokybės infrastruktūrą".

  "Tai reiškia net ne pradėti patį vertinimą, kuris būtų pagrindas oficialioms deryboms, bet tik aptarti jo galimybes. Taigi, susitarimas, kuris yra būtinas Ukrainos pramonės integracijai su ES ekonomika, vėl atidedamas", — padarė išvadą Kačka.

  2014 metų birželio mėnesį Ukraina pasirašė su Europos Sąjunga asociacijos ir laisvosios prekybos zonos susitarimus. Tais pačiais metais preliminariai pradėjo veikti politinė susitarimų dalis. Nuo 2016 metų įsigaliojo beveik visos nuostatos, susijusios su laisvosios prekybos zonos sukūrimu.

  Rados deputatas apkaltino ES apgavus Ukrainą >>

  Vis dėlto Pasaulio banko analitikai padarė išvadą, kad Ukraina nesugebėjo pasinaudoti šiuo susitarimu, nepaisant strategiškai svarbios šalies geografinės padėties, didžiausių Europoje derlingo dirvožemio sričių, taip pat aukšto gyventojų išsilavinimo.

  Dar šia tema

  Krymas paskelbė signalus iš Ukrainos apie "naujo Maidano" grėsmę
  Ukrainos nacionalinis bankas atskleidė milijardus siekiančias valstybės skolas
  Buvęs diplomatas papasakojo, kaip Porošenko "pabėgo" iš debatų EP
  Tegai:
  ekonomika, prekyba, ES, Ukraina

  Svarbiausios temos