17:14 2021 Balandžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1904
 • RUB91.9588
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  80

  Vašingtonui kyla problemų kovoje dėl Arkties, visų pirma dėl ledlaužių trūkumo

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų pakrančių apsaugos tarnyba atsisakė vykdyti pratybas Arkties regione dėl baimės, kad vienintelis amerikiečių sunkusis ledlaužis sulūš, ir tada teks prašyti Rusijos pagalbos, rašo Amerikos portalas "Business Insider".

  Ledlaužiui "Polar Star" yra daugiau nei 40 metų, be to, jis vos "laikosi už gyvenimo", ir apie tai gerai žino buvęs JAV pakrančių apsaugos vadas admirolas Paul'as Zukunft'as, rašo "Business Insider".

  Kai Nacionalinio saugumo taryba paprašė jo nusiųsti ledlaužį pratyboms per Šiaurės jūros kelią, jis priešinosi.

  Ledlaužis, archyvinė nuotrauka.
  © Sputnik / Михаил Воскресенский

  "Mes išmontuojame dalis iš tos pačios rūšies laivo tik tam, kad šis veiktų, ir aš negaliu garantuoti, kad dalyvaudamas navigacijos pratybose jis neturės rimtų techninių gedimų, o tada turėčiau kreiptis į Rusiją pagalbos nuvilkti jį į saugią vietą. Taigi dabar ne laikas tai daryti", — atsakė Zukunftas.

  "Business Insider" nenurodo, kada buvo planuojama surengti pratybas. Buvęs pakrančių apsaugos vadas kalbėjo apie jų atšaukimą gruodžio pradžioje.

  Pasak leidinio, Vašingtonui kyla problemų kovoje dėl Arkties, visų pirma dėl ledlaužių trūkumo, o tai ypač akivaizdu, palyginus su Rusija.

  Portalas rašo, kad Maskva turi dešimtis ledlaužių, o Jungtinėse Amerikos Valstijose jų yra tik du, ir tik "Polar Star" yra sunkiojo tipo, kuris sugeba veikti Arkties regione.

  Anksčiau "The Hill" laikraščio apžvalgininkas Raphael'is Bernal'as išreiškė nuomonę, kad JAV prezidentui Donaldui Trampui pareikalavus penkių milijardų dolerių sienos pasienyje su Meksika statybai, apie JAV buvimo Arkties regione finansavimą galima užmiršti.

  Dar šia tema

  Rusija nuleido galingiausią pasaulyje atominį ledlaužį "Sibiras"
  Sankcijos Rusijai neigiamai paveikė Estijos ledo navigaciją
  Tegai:
  ledlaužis, Arkties regionas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos