18:30 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)
  63

  Remiantis gauta informacija, tai yra ginkluota provokacija, numatyta gruodžio pabaigoje

  VILNIUS, gruodžio 17 — Sputnik. Petro Porošenko rengia provokaciją pasienyje su Rusija, sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas radijui "Komsomolskaja pravda".

  "Remiantis gauta informacija, galima drąsiai teigti, kad tai yra ginkluota provokacija, numatyta gruodžio pabaigoje", —  patikslino jis.

  "Jis gaus tokį atsaką, kad jam mažai nepasirodys, galite būti tikri", — pridūrė ministras, pabrėždamas, jog Rusija neleis, kad Porošenko pažeistų teises, kurias Krymo gyventojai apgynė pagal tarptautinės teisės normas.

  Be to, Lavrovas pareiškė, kad Kijevas koordinuoja tokius veiksmus su "Vakarų kuratoriais ir globėjais".

  RF URM atstovės Marijos Zacharovos trumpoji konferencija.
  © Sputnik / Кирилл Каллиников

  Remdamasis turima informacija, ministras pabrėžė, kad Porošenko patariama remti mažo intensyvumo karines operacijas, kad jie galėtų nuolat "skleisti propagandą, kad rusai puola Ukrainą", tačiau neperžengti ribos, už kurios karinės operacijos pasiektų tokį lygį, po kurio sektų atitinkami atsakomieji veiksmai.

  Provokacija Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio pabaigoje Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivai pažeidė Rusijos Federacijos valstybės sieną. Jie įplaukė į laikinai uždarą Rusijos Federacijos teritorinių vandenų zoną ir persikėlė iš Juodosios jūros į Kerčės sąsiaurį. Jie pavojingai manevravo, nevykdė teisėtų Rusijos sienos apsaugos pareigūnų reikalavimų. Dėl to Rusija turėjo juos sulaikyti.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pavadino įvykį Porošenko surengta provokacija prieš rinkimus. Rusijos valdžia ne kartą pabrėžė, kad sienos apsaugos pareigūnai veikė pagal šalies įstatymus.

  Temos:
  Ukrainos provokacija Kerčės sąsiauryje (58)

  Dar šia tema

  Porošenko apie incidentą Kerčės sąsiauryje: pone Putinai, tai karas
  Porošenko įvardijo tris dalykus, kurių "bijo" Rusija
  Rados deputatas apkaltino ES apgavus Ukrainą
  Lietuva skyrė 30 tūkst eurų humanitarinei pagalbai Ukrainai
  Kijevas pripažino, kad ES atsisako įleisti Ukrainą į savo rinką
  Tegai:
  provokacija

  Svarbiausios temos