20:52 2020 Rugsėjo 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  38

  JT Generalinė Asamblėja taip pat išreiškė "susirūpinimą" dėl pranešimų apie "tęstinę destabilizaciją Kryme" dėl Rusijos ginklų tiekimo į Ukrainos teritoriją ir kariuomenės dislokacijos pusiasalyje

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. JT Generalinė Asamblėja priėmė Ukrainos rezoliuciją dėl "Krymo ir Sevastopolio bei Juodosios ir Azovo jūros dalies militarizacijos", praneša RIA Novosti.

  Už tai, kad būtų priimtas prieš Rusiją nukreiptas dokumentas, balsavo 66 šalys, prieš 19, o susilaikė dauguma — 72.

  Sulaikyti Ukrainos laivai, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба пограничного управления ФСБ РФ по Республике Крым

  Šiame dokumente išreiškiamas "rimtas susirūpinimas dėl laipsniškos Rusijos Federacijos, kaip okupacinės valdžios, Krymo militarizacijos". Generalinė Asamblėja taip pat išreiškė "susirūpinimą" dėl pranešimų apie "tęstinę destabilizaciją Kryme" dėl Rusijos ginklų tiekimo į Ukrainos teritoriją ir kariuomenės dislokacijos pusiasalyje.

  Generalinė Asamblėja "primygtinai ragina" Rusiją nutraukti tokią veiklą.

  Rezoliucijoje taip pat išreikštas "susirūpinimas" dėl daugybės Rusijos ginkluotųjų pajėgų karinių pratybų Kryme.

  "Dokumente sakoma, kad tokie veiksmai "gali pakenkti regioniniam saugumui ir sukelti didelių ilgalaikių neigiamų padarinių aplinkai regione".

  Be to, priėmusi šį dokumentą, Generalinė Asamblėja išreiškė "susirūpinimą" dėl nuolatinių Maskvos veiksmų Juodosios jūros regionuose, esančiuose Kryme ir Azovo jūroje. Tarp šių veiksmų paminėta "militarizacija". Kaip jau minėta, tai "sukuria papildomų grėsmių Ukrainai" ir "pakerta stabilumą visame regione".

  Rusijos reakcija

  Rusija apgailestauja, kad JT Generalinė Asamblėja priėmė Ukrainos rezoliucijos projektą dėl Krymo bei Juodosios ir Azovo jūros dalies "militarizacijos". Apie tai parašė Rusijos atstovas JT Dmitrijus Polianskis Rusijos misijos Twitter paskyroje.

  "Mes apgailestaujame dėl Ukrainos rezoliucijos projekto balsavimo rezultatų. JT valstybių narių grupė, pirmiausia iš NATO ir ES, skatina ukrainiečius vykdyti naujus nusikaltimus ir provokacijas vardan Vakarų politinių ambicijų", — pareiškė diplomatas.

  Krymas tapo Rusijos dalimi po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77% Krymo Respublikos ir 95,6% Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos teritorijos. Krymo valdžios institucijos surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasario mėnesį.

  Ukraina vis dar mano, kad Krymo pusiasalis yra "laikinai okupuota teritorija". Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai balsavo demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos. Pasak Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Vokietija pritaria siūlymui pratęsti sankcijas prieš Rusiją
  Rusijos URM imsis atsakomųjų priemonių į naujas Lietuvos sankcijas
  Porošenko įvardijo tris dalykus, kurių "bijo" Rusija
  ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
  Lavrovas pranešė apie pasirengimą Porošenko provokacijoms Rusijos pasienyje
  Tegai:
  kariuomenė, Rusija, Krymas, JT Generalinė Asamblėja

  Svarbiausios temos