09:25 2020 Spalio 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Anksčiau Petro Porošenko nurodė SBU patikrinti visus valstybės tarnautojus, ar jie turi giminaičių su Rusijos pilietybe, bei pareikalavo, kad teisėsaugos pareigūnams būtų skiriamas ypatingas dėmesys

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Petro Porošenko ir užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas turi giminaičių Rusijoje, rašo "Strana.ua".

  Anksčiau Porošenko nurodė SBU patikrinti, ar kuris nors iš Ukrainos valstybės tarnautojų turi giminaičių su Rusijos pilietybe, jis grasino rimtomis pasekmėmis pažeidėjams, įskaitant ir atleidimą iš darbo.

  Pasak leidinio, Ukrainos prezidento vyresniojo sūnaus Aleksejaus Porošenko sutuoktinė Julija gimusi Rusijoje ir prieš pakeisdama pavardę turėjo Rusijos pilietybę.

  Julija Lvovna Porošenko (mergautinė pavardė — Alichanova) gyveno su tėvais Sankt Peterburge. Jos motina, Jelena Alichanova, dirba Šiaurės-Vakarų bankų asociacijoje, o tėvas Levas Alichanovas yra į pensiją išėjęs karininkas.

  Be to, anot "Strana.ua", Julijos dėdė ir teta gyvena Kryme ir dalyvavo referendume dėl prisijungimo prie Rusijos.

  Pasak leidinio, Klimkinas taip pat turi giminaičių Rusijoje. 2015 metais jis antrą kartą vedė, susituokė su Marina Michailenko, dirbančia Ukrainos prezidento administracijoje. Kaip išsiaiškino leidinys, moteris yra sovietų kariuomenės majoro, pensininko Jurijaus Vasiljevičiaus Michailenko dukra. Jis šiuo metu gyvena pusiasalyje.

  Be to, žurnalistams pavyko rasti informacijos apie kitų aukšto rango Ukrainos pareigūnų gimines. Pavyzdžiui, karo operacijos Donbase vadas Sergejus Najevas turi jaunesnįjį brolį Maksimą, kuris gyvena Kryme ir vadovauja pensijų skyriui pašte, tai patvirtina jo Facebook paskyra.

  Dar šia tema

  Porošenko apie incidentą Kerčės sąsiauryje: pone Putinai, tai karas
  Porošenko įvardijo tris dalykus, kurių "bijo" Rusija
  ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
  JT Generalinė Asamblėja priėmė Ukrainos rezoliuciją dėl Krymo militarizacijos
  "Įmovos sistema": buvęs Rados deputatas paaiškino Ukrainos politikos ES nesėkmę
  Tegai:
  Rusijos pilietis, Pavelas Klimkinas, Petro Porošenka, Rusija, Krymas, Ukraina

  Svarbiausios temos