01:34 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  JAV Apskaitos rūmų ataskaitoje pabrėžiama, kad valstybė neturi kuo atsakyti į Rusijos viršgarsinius ginklus

  VILNIUS, gruodžio 18 — Sputnik. Vašingtonas neturi priešraketinės gynybos pajėgų, kurios būtų pakankamai veiksmingos, kad sugebėtų apsisaugoti nuo Rusijos ir Kinijos viršgarsinių ginklų, praneša RIA Novosti su nuoroda į JAV Apskaitos rūmų pranešimą.

  "Kinija ir Rusija sutelkė savo dėmesį į viršgarsinius ginklus, nes jų greitis, aukštis ir manevringumas gali kliudyti daugelį priešraketinės gynybos sistemų, taip pat ginklai gali būti naudojami, norint pagerinti vidutinio ir ilgojo nuotolio branduolinių ginklų efektyvumą. Atsakomųjų priemonių nėra", — teigiama ataskaitoje.

  Kovo pradžioje Vladimiras Putinas, sakydamas metinę kalbą Parlamento Aukštiesiems rūmams, užsiminė apie naujausią strateginį apsiginklavimą, kurį jau turi Rusijos kariuomenė. Putinas pristatė naujausius ginklus, kurie neturi analogų visame pasaulyje. Kalba ėjo apie raketų kompleksą "Sarmat", povandeninius dronus, sugebančius judėti dideliame gylyje greičiu, kartais viršijančiu kitų šalių laivynų pajėgumus; sparnuotąsias raketas su branduoline galvute, aviacijos raketų kompleksą "Kinžal" ir lazerinius ginklus. Be to, Rusijos prezidentas pristatė vaizdo įrašą apie tai, kaip naudojamas strateginės paskirties raketų kompleksas "Avangard", kuris, anot Putino, tarsi "ugnies kamuolys" gali sunaikinti taikinius iš kosmoso.

  Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
  © Sputnik
  Rusijos ginkluotosios pajėgos šiandien ir rytoj
  Tegai:
  apsiginklavimas, Rusija, JAV

  Svarbiausios temos