04:21 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Nepasitikėjimo Britanijos vyriausybe klausimas kylo įvykių, susijusių su "Brexit", fone

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Škotijos nacionalinė partija (SNP) kartu su liberalais demokratais, Velso partija ir "Žaliųjų" partija ("Green Party") pateikė Didžiosios Britanijos parlamentui siūlymą balsuoti nepasitikėjimo ministre pirmininke Teresa Mei klausimu.

  "Gana, reiškia gana. Kol leiboristai abejoja ir atideda, mes neabejosime. Šiandien naktį SNP pateikė siūlymą dėl nepasitikėjimo Britanijos vyriausybe", — pranešė partija savo Twitter paskyroje.

  Anksčiau opozicinės Leiboristų partijos lyderis Džeremis Korbinas pateikė siūlymą balsuoti nepasitikėjimo ministre pirmininke Teresa Mei klausimu. Korbinas išreiškė nepasitenkinimą tuo, kad Mei atidėjo balsavimą dėl "Brexit" susitarimo su ES, kuris turėjo įvykti praėjusią savaitę, iki sausio vidurio.

  Premjerė motyvavo savo sprendimą tuo, kad susitarimas neturi pakankamo palaikymo parlamente, ir pažadėjo iš ES gauti papildomų garantijų. Britanijos parlamentas Korbino pasiūlymą atmetė.

  Iš pradžių balsavimas dėl dokumento Britanijos parlamente buvo numatytas gruodžio 11-osios vakare. Tačiau po trijų dienų diskusijų premjerė Teresa Mei pripažino, kad dabartinės formos susitarimui nepritars daugelis deputatų, ir atidėjo balsavimą vėlesniam laikotarpiui. Premjerės kanceliarija pareiškė, kad balsavimas įvyks iki sausio 21 dienos. Nuo gruodžio 21 dienos iki sausio 7 dienos parlamentas atostogaus.

  Britanija paliks ES 2019 metų kovo 29 dieną. Tuo tarpu premjerės kanceliarija pranešė, kad Britanijos vyriausybė pradeda visapusišką pasirengimą pasitraukti iš ES be galutinio susitarimo, įgyvendindama visus turimus neatidėliotinus planus.

  Dar šia tema

  ES atsisakė dar kartą apsvarstyti "Brexit" sąlygas
  Tegai:
  Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos