04:33 2021 Gegužės 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  50

  Specialistų teigimu, šaunamųjų ginklų aukų skaičiaus padidėjimas gali būti susijęs su narkomanijos plitimu

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Žuvusiųjų nuo šaunamųjų ginklų skaičius JAV 2017 metais tapo didžiausias per penkiasdešimt metų, praneša leidinys "New York Times".

  JAV susirgimų kontrolės ir prevencijos centro duomenimis, 2017 metais šaunamųjų ginklų aukų skaičius sudarė 39 773 — tūkstančiu daugiau nei 2016 metais. Dviejuose trečdaliuose atvejų kalbama apie savižudybes. Pažymima, kad tai yra didžiausias rodiklis nuo 1968 metų.

  Leidinyje teigiama, kad gyventojų skaičiaus paklaida, skaičiuojant mirtingumą nuo šaunamųjų ginklų, išaugo iki 12 atvejų šimtui tūkstančių žmonių. Tai yra didžiausias rodiklis nuo 1990-ųjų metų vidurio.

  Anot leidinio, mirtingumas nuo šaunamųjų ginklų 2000-aisiais metais buvo stabilus.

  "Svarbu tai, kad po stabilumo laikotarpio lygiai vėl didėja", — pareiškė JAV susirgimų kontrolės ir prevencijos centro Mirtingumo statistikos padalinio vadovas Bobas Andersonas.

  Andersonas pažymėjo, kad šaunamųjų ginklų aukų skaičiaus padidėjimas gali būti susijęs su narkomanijos plitimu. Leidinio duomenimis, 2017 metais nuo narkotikų perdozavimo mirė apie 70 tūkstančių žmonių.

  Dar šia tema

  "Kalėdų Senelis" apšaudė Helovino vakarėlio svečius
  Kalifornijoje, YouTube būstinėje, moteris apšaudė žmones
  Amerikiečiui, kuris šaudė JAV sinagogoje, gresia mirties bausmė
  Tegai:
  narkomanija, šaunamasis ginklas, JAV

  Svarbiausios temos