19:09 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  39

  Langfango miesto teisėsaugos pareigūnai akylai stebės, kad mieste nevyktų Kalėdiniai renginiai, be to, griežtai uždrausta gatvėse statyti Kalėdų eglutes, Kalėdų senelių figūras ir kitą atributiką

  VILNIUS, gruodžio 19 — Sputnik. Kinijos Langfango mieste, esančiame Hebei provincijoje, netoli Pekino, valdžios institucijos uždraudė naudoti bet kokius kalėdinius papuošimus, rengti išpardavimus bei su Kalėdomis susijusius renginius viešose vietose. Apie tai praneša laikraštis "South China Morning Post" su nuoroda į miesto valdžios nutarimą.

  Kalėdų Senelis iš Laplandijos, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Гальперин

  Dokumentą taip pat platina socialinio tinklo "Weibo" vartotojai. Nutarime teigiama, kad teisėsaugos pareigūnai turi sustiprinti patruliavimą, uždrausti statyti išilgai gatvių Kalėdų eglutes, Kalėdų senelių figūras ir kitą atributiką.

  "Pašalinti visus ant įstaigų langų priklijuotus kalėdinius paveikslėlius, transparantus, šviesos reklamą ir kitas propagandines priemones. Griežtai uždrausti gatvių pasirodymus, išpardavimus ir kitus propagandinius renginius, rengiamus Kalėdų pretekstu", — sakoma dokumente.

  Be to, valdžios institucijos nurodė vykdyti kontrolę miesto parkuose ir kitose viešose vietose, kad ten nebūtų rengiami "religiją propaguojantys" renginiai, o jų aptikimo atveju stebėti ir laiku pranešti. Tačiau apie kokią religiją kalbama, nenurodyta. Draudimas palietė ir mobiliuosius prekybininkus su kalėdine atributika.

  Miesto valdžios institucijos pareikalavo, kad gruodžio 23-25 dienomis visi teisėtvarkos pareigūnai būtų darbo vietose, kad patruliuotų viešąsias vietas ir išlaikytų tvarką mieste.

  Nepaisant to, kad katalikų Kalėdos nėra oficialiai švenčiamos Kinijoje, kalėdinė atributika Pekine ir daugumoje kitų šalies miestų yra įprastas reiškinys ir paprastai nėra draudžiama.

  Dar šia tema

  Didelis katinas laipioja po papuoštą Kalėdų eglutę — video
  Viename Vokietijos miestų vaikams uždrausta rašyti viešus laiškus Kalėdų Seneliui
  Tegai:
  Kalėdos, Kinija

  Svarbiausios temos