00:20 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Vokietija tikisi susigrąžinti Heinricho Šliemano ir Ebersvaldo turtus, taip pat tūkstančius unikalių auksinių daiktų ir papuošalų, kilusių iš IX amžiaus prieš mūsų erą

  VILNIUS, gruodžio 20 — Sputnik. Vokietija ir toliau primygtinai reikalauja grąžinti jai priklausančias kultūrines vertybes, kurios po Antrojo pasaulinio karo perkeltos į Rusiją, pranešė leidinys "Izvestija" su nuoroda į Vokietijos ambasados ​​Maskvoje pareiškimą.

  Diplomatinė atstovybė pabrėžia, kad kultūros objektai neturėtų būti naudojami kaip kompensacija už karo nuostolius, atsižvelgiant į 1907 metų Hagos konvencijos kariavimo taisykles.

  Vokietija tikisi susigrąžinti Heinricho Šliemano ir Ebersvaldo turtus, taip pat tūkstančius unikalių auksinių daiktų ir papuošalų, kilusių iš IX amžiaus prieš mūsų erą.

  Paminklas Lihuloje, nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Аллан Хантсом

  Ambasada taip pat priminė, kad 2017 metais keturi kultūros objektai grąžinti Rusijai. Visų pirma kalbama apie paveikslus, išvežtus iš Gatčinos rūmų 1944 metais.

  Savo ruožtu specialusis Rusijos prezidento pasiuntinys tarptautiniam kultūriniam bendradarbiavimui Michailas Švydkojus teigė, kad tarp šalių negali būti nė kalbos apie apsikeitimą kultūrinėmis vertybėmis, kol nebus sukurtas sveikas politinis dialogas.

  Jis taip pat priminė, kad Rusijoje veikia 1998 metų įstatymas "Dėl Rusijai perduodamų vertybių, susijusių su Antruoju pasauliniu karu ir jo pasekmėmis", pagal kurį dauguma šių meno objektų dabar laikomi Rusijos kultūros paveldu, jų negalima eksportuoti ar perkelti į kitas šalis.

  Švydkojus pridūrė, kad karo metu šimtai tūkstančių kultūros objektų buvo sunaikinti, pagrobti ir išvežti iš TSRS, ir tik kelios dešimtys iš jų grįžo.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos produktams Kinijoje reikia tokios pat reputacijos, kokia buvo TSRS
  Lietuvos sapnas: Kaliningradą paversti Karaliaučiumi
  Baltijos šalių politikai prašo "Amazon" atsisakyti produkcijos su TSRS simbolika
  Rusijos URM kaltina NATO pasaulinio masto apgavyste
  Britanija grąžins šaltojo karo laikų kovos su Rusija strategiją
  Tegai:
  papuošalai, turtas, Vokietija

  Svarbiausios temos