07:26 2019 Balandžio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1250
 • RUB71.9719
  gynybos sekretorius Jamesas Mattisas

  Trampas paskelbė apie Pentagono vadovo atsistatydinimą

  © AFP 2018 / JONATHAN ERNST
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  2510

  Kaip praneša žiniasklaida, gynybos sekretoriaus ir JAV lyderio nuomonės nesutapo keliais pagrindiniais klausimais

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė, kad gynybos sekretorius Jamesas Mattisas paliks savo postą vasario pabaigoje.

  Trampas paskelbė apie Pentagono vadovo atsistatydinimą jam įprastiniu būdu — savo paskyroje Twitter — ir pažadėjo netrukus pristatyti naują kandidatą. Amerikos lyderis padėkojo Mattisui už jo indėlį į šalies gynybą, ypač į naujų ginklų vystymą.

  "Generolas Mattisas labai padėdavo man priversti sąjungininkus ir kitas šalis įnešti savo įndėlį vykdant karinius įsipareigojimus", — rašė Trampas.

  Pranešama, kad pats Mattisas išvakarės pareiškė besitraukiantis iš savo posto dėl skirtingos nuomonės su Trampu.

  Ministras palinkėjo prezidentui surasti žmogų, kuris su juo turės panašią viziją. Pasak NBC, Pentagono vadovas padarė užuominą valstybės vadovui, kad jis negerbia savo sąjungininkų ir nesilaiko aiškios pozicijos konkurentų atžvilgiu.

  Mattisas tapo JAV gynybos sekretoriumi 2017 metų sausio 20 dieną. 2007-2010 metais jis vadovavo Amerikos ginkluotosioms pajėgoms. Anksčiau jis vadovavo pirmajam JAV ekspedicijos korpusui, taip pat pirmajam JAV jūrų korpuso padaliniui karo su Iraku metu.

  Gandai apie tai, kad Pentagono vadovas gali atsistatydinti, pasklido rugsėjo mėnesį. Kaip rašė "The New York Times", Mattiso ir Trampo nuomonės nesutapo keliais klausimais, įskaitant sąveiką su kitomis NATO šalimis, santykius su KLDR ir prezidento sprendimą pasitraukti iš sandorio su Iranu.

  Dar šia tema

  Pentagonas paskelbė, kad JAV negalės išsigelbėti nuo Rusijos ginklų
  Pentagonas pavadino Rusijos branduolinį ginklą pagrindine grėsme JAV
  Karo ekspertas: Pentagonas siunčia Baltijos šalims tai, ką tinka tik perlydyti

  Svarbiausios temos