09:00 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Rusijos raketų kompleksas Iskander

  Vokietija rengia atsakymą Rusijos sistemoms "Iskander", rašo žiniasklaida

  © Sputnik / Алексей Даничев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  6301

  Vokietija stengiasi gauti prieigą prie gaudomosios raketos MSE PAC-3 elgesio simuliatoriaus, kad žymiai modernizuotų savo taktinę vidutinio nuotolio oro gynybos sistemą

  VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Vokietija veda slaptas derybas su Jungtinėmis Valstijomis dėl galimybės susipažinti su slapta technologija, kuri leis sukurti naujos kartos priešraketinės gynybos sistemą kovai su naujausiais Rusijos ginklais, praneša "Defense News" su nuoroda į Vokietijos gynybos ministerijos vyriausybinę ataskaitą.

  Pažymima, kad kalbama apie Vokietijos programą "Taktinė vidutinio nuotolio oro gynybos sistema" (TLVS), kurią kuria bendrovės "Lockheed Martin" "Vidutinio nuotolio oro gynybos sistemos" (MEADS) pagrindu.

  Leidinys pažymi, kad dvi šalys svarsto suteikimo Vokietijai "šešto lygio prieigos" prie Amerikos technologijų klausimą. Šis prieigos lygis suteiks galimybę naudoti vadinamąjį gaudomosios raketos MSE PAC-3 elgesio simuliatorių.

  Numatoma, kad šis algoritmas gali tiksliai parodyti, kaip gaudomoji raketa veiks priešo atakos su nurodytais parametrais sąlygomis, tai yra, ar ji galės atremti ataką, ar ne.

  Taigi, MSE PAC-3 dėka Vokietija tikisi žymiai patobulinti savo TLVS sistemą, ypač jos radarus, taip pat tikisi, kad ji galės perimti naujausius Rusijos "Iskander" ir ultragarsines raketas, pridūrė "Defense News".

  Tačiau, kaip pabrėžia leidinys, tarp JAV ir Vokietijos kol kas nėra tarpusavio supratimo šiuo klausimu. Konkrečiai, po paskutinio gynybos ministrų lygio susitikimo šalys aptarė galimybę perduoti Vokietijos parengėjams bent jau tam tikrą dalį būtinų duomenų.

  Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen paaiškino, kad TLVS programa – tais vienas iš žingsnių, kuris įrodo Vokietijos parengtį daryti didesnį indelį į Europos gynybą, ko ir reikalauja Donaldo Trampo administracija. Tačiau Pentagono vadovas laiko šį argumentą neįtikinamu.

  Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas Iskander
  © Sputnik /
  Operatyvinis-taktinis raketų kompleksas "Iskander"

  Dar šia tema

  Vokietijoje didžioji dalis karinės technikos pripažinta netinkama
  Lietuvos kariuomenė gavo pirmąsias modernizuotas vokiečių savaeiges haubicas
  Europos Federacija ar nacionalinė valstybė — ką rinktis Lietuvai
  Tegai:
  Vokietija, Rusija, Iskander

  Svarbiausios temos