16:42 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  47

  Pasak JAV valstybės departamento atstovo Roberto Paladino, Lietuva ir Jungtinė Karalystė taip pat ketina padidinti pagalbą Kijevui saugumo srityje

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Po incidento Kerčės sąsiauryje JAV Ukrainos karinėms jūrų pajėgoms skirs 10 milijonų JAV dolerių papildomos pagalbos po lapkričio mėnesį įvykusio incidento Kerčės sąsiauryje, kai Rusijos sienos apsaugos pareigūnai sulaikė Ukrainos karo laivus, praneša RIA Novosti.

  Pasak JAV valstybės departamento atstovo Roberto Paladino, Lietuva ir Jungtinė Karalystė taip pat ketina padidinti pagalbą Kijevui saugumo srityje.

  Operacija Juodojoje jūroje

  Anksčiau daugiau kaip 40 JAV senatorių paragino prezidentą Donaldą Trampą įvykdyti tarptautinę operaciją prieš Rusiją Juodojoje jūroje.
  Jų nuomone, būtina užtikrinti navigacijos laisvę ir išreikšti paramą "tarptautiniu mastu pripažintoms sienoms" ir dvišaliams susitarimams". Jame taip pat atkreipiamas dėmesys į poreikį "atremti Rusijos pernelyg didelius suverenumo reikalavimus".

  Sulaikyti Ukrainos laivai pristatyti į Kerčės uostą
  © Sputnik / Алексей Мальгавко

  Be to, dokumente raginama, kad NATO padidintų savo buvimą Juodojoje jūroje, ir Europos sąjungininkams ir partneriams siūloma uždrausti Rusijos karo laivams naudotis jų uostais maisto ir kuro atsargoms papildyti.

  Naujas žygis per Kerčės sąsiaurį

  Gruodžio 19 dieną Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksandras Turčinovas kalbėjo apie pasiruošimą naujam Ukrainos karo laivų žygiui per Kerčės sąsiaurį. Atsakydamas į klausimą, ar galima pakartoti tokius veiksmus, Turčinovas pareiškė, kad tai turi būti įvykdyta neatidėliotinai.

  Jis pridūrė, kad Ukrainos valdžios institucijos pakvies ESBO atstovus, taip pat kitas tarptautines organizacijas dalyvauti laivų žygyje per Kerčės sąsiaurį.

  Incidentas Kerčės sąsiauryje

  Lapkričio 25 dieną Rusijos FSB pasienio tarnybos pareigūnai sulaikė tris Ukrainos karinių jūrų pajėgų laivus, kurie pažeidė Rusijos sieną, nevykdė teisėtų pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų reikalavimų ir pavojingai manevravo.

  Maskva Ukrainos veiksmus pavadino provokacija. Pradėta baudžiamoji byla dėl valstybės sienos pažeidimo, 22 Ukrainos jūrininkai ir du SBU pareigūnai sulaikyti dviem mėnesiams.

  Petro Porošenko, archyvinė nuotrauka
  © Photo : Пресс-служба президента Украины

  Ketvirtadienį Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas didžiosios spaudos konferencijos metu pareiškė, jog tam, kad pakiltų Ukrainos lyderio Petro Porošenko reitingas, Kijevo provokacija Kerčės sąsiauryje tikriausiai buvo sėkminga. Kartu Rusijos vadovas pabrėžė, kad niekas neriboja įprastinės ekonominės veiklos Kerčės sąsiauryje.

  Jis taip pat pridūrė, kad Rusija netrukdo laivams, įskaitant kariniams, plaukti Kerčės sąsiauriu, svarbiausia, kad tai būtų teisėta.

  "Kalbant apie karo teismus, turi būti palaikomas nuolatinis ryšys su mūsų sienos apsaugos pareigūnais. Kovinės padėties sąlygomis (Ukrainoje) sunkiai suvokiama, kaip kariniai laivai plaukios pirmyn-atgal, bet mes norėtume viską normalizuoti. Mes nekliudome judėjimo Kerčės sąsiauriu, tame tarpe ir karinių laivų", — sakė Putinas.

  Dar šia tema

  Lietuva nori uždrausti įvažiuoti rusams, susijusiems su incidentu Azovo jūroje
  Ukrainos laivų artilerijos įrenginiai Kerčės sąsiauryje buvo parengti mūšiui
  Sulaikyti ukrainiečių jūrininkai nėra karo belaisviai, pabrėža FSB
  Lietuvos Seimas priėmė rezoliuciją dėl griežtesnių sankcijų Rusijai
  Tegai:
  saugumas, Kijevas, Jungtinė Karalystė, Lietuva, JAV

  Svarbiausios temos