09:42 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Geltonųjų liemenių akcija Paryžiuje, archyvinė nuotrauka.

  Žiniasklaida: apie 800 žmonių dalyvauja "geltonųjų liemenių" protestuose Paryžiuje

  © Sputnik / Ирина Калашникова
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31 0 0

  Demonstrantai susirinko su plakatais ir šūkiais, o ant kai kurių jų liemenių buvo užrašai, kuriais reikalaujama, kad Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas atsistatydintų

  VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Šį šeštadienį Paryžiuje beveik 800 demonstrantų dalyvauja "geltonųjų liemenių" protestuose, praneša radijo stotis "France Info".

  Anksčiau "RIA Novosti" korespondentas pranešė, kad "geltonųjų liemenių" judėjime dalyvaujančių grupių dalyviai, keliantys socialinius reikalavimus, šeštadienį susirinko pirmąją dienos pusę Montmartre, Paryžiaus Sacré Coeur bazilikoje.

  JAV prezidentas Donaldas Trampas
  © Sputnik / Владимир Астапкович

  Demonstrantai susirinko su plakatais ir šūkiais, o ant kai kurių jų liemenių buvo užrašai, kuriais reikalaujama, kad Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas atsistatydintų.

  Šeštadienį "geltonosios liemenės" surengė protesto akcijas Marselyje, Tulūzoje, Bordo ir kituose Prancūzijos miestuose.

  Prancūzijos vidaus reikalų ministerijos duomenimis, 4100 teisėsaugos pareigūnų užtikrins saugumą, o Paryžiuje darbuosis 1230 pareigūnų.

  Nesutinkantys su valdžios institucijų politika, pasipiktinę dėl planuojamo kuro kainų padidėjimo ir perkamosios galios mažėjimo, "geltonųjų liemenių" atstovai nuo lapkričio 17 dienos rengia protesto akcijas visoje šalyje.

  Jų pradinis reikalavimas buvo sumažinti benzino kainas ir padidinti perkamąją galią, vėliau iškilo daug kitų reikalavimų.

  Reaguodama į "geltonųjų liemenių" masinius protestus, Prancūzijos vadovybė paskelbė, jog imsis kai kurių veiksmų, kad padėtis šalyje stabilizuotųsi. Prancūzijos parlamentas patvirtino įstatymą dėl skubių ekonominių ir socialinių priemonių.

  Dar šia tema

  Protestuotojai prieš kuro kainų didinimą užblokavo Briuselio gatves – video
  Protestai Paryžiuje: šimtai suimtų, policija panaudojo ašarines dujas
  Tegai:
  Emanuelis Makronas, Prancūzija

  Svarbiausios temos