09:49 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Ukrainos karys, archyvinė nuotrauka

  Ukrainos kariškiai suniokojo pensionatą Krymo pasienyje

  CC BY-SA 2.0 / flickr / Ministry of Defense of Ukraine
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  20911

  Poilsio bazės vadovo teigimu, kariai savo apsilankymą bazėje paaiškino tuo, kad vykdo slaptą užduotį dėl karinės padėties

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Ukrainos kariai užėmė pensionatą, esantį pasienyje su Krymu. Čia jie apsigyveno karo įstatymo pretekstu, Facebook pasidalino buvęs Aukščiausiosios Rados narys Aleksejus Žuravko.

  Žuravko gavo nukentėjusio poilsio centro direktoriaus skundą, skirtą Ukrainos pietinio regiono karo prokurorui.

  Dokumente teigiama, kad lapkričio 30 dieną kariai atvyko į poilsio bazę Chersono apskrityje (Geničeskio rajone), prisistatė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų 57-osios brigados kariais ir paskelbė, kad ten apsigyvens dėl karinės padėties įvedimo šalyje.

  Kariškių teigimu, jie gavo tokį įsakymą iš savo vadovybės, buvo susitarta su Geničeskio rajono vadovu Aleksandru Vorobjovu.

  "Po dviejų dienų, atvykęs pažiūrėti, kaip gyvena kariai, pastebėjau, kad iš dviejų aukščiausios klasės numerių dingo "Samsung" plazminiai televizoriai su 50 colių ekranų įstrižaine, kurių kaina siekia daugiau nei 12 tūkst. grivinų (apie 370 eurų — "Sputnik") už vienetą, jie buvo įsigyti prieš sezono pradžią. Taip pat išnyko kai kurie ne tokie vertingi daiktai, kurių sąrašas yra policijoje. Buvo išdaužytas vitražas administracijos salėje. Bazėje ir kambariuose vyravo netvarka, tušti alkoholio buteliai", — teigiama skundo rašte.

  Ukrainos kariai, pasak direktoriaus, visai nepakomentavo to, kas įvyko.

  "Į mano klausimą, kokie yra jų uždaviniai, jie atsakė, kad tai yra karinė paslaptis", — sakė bazės vadovas.

  Pasak jo, pareiškimas policijai nedavė jokių rezultatų: baudžiamoji byla nebuvo pradėta, teisėsaugos pareigūnai nesiėmė jokių priemonių.

  Karinė padėtis Ukrainoje buvo įvesta po incidento Kerčės sąsiauryje lapkričio pabaigoje, kai Ukrainos laivai pažeidė Rusijos sieną ir buvo sulaikyti sienos apsaugos pareigūnų. Kremlius mano, kad Kijevo provokacija Juodojoje jūroje gali būti siejama su žemu Ukrainos prezidento Petro Porošenko reitingu rinkimų išvakarėse.

  Dar šia tema

  Girti NATO kariai surengė muštynes bare Rukloje
  Apsvaigę NATO, arba kaip girti "šiaurės atlantai" gina Baltijos valstybes
  Girti Britanijos kariai susimušė su Rygos policininkais
  Tegai:
  kariai, Krymas, Ukraina

  Svarbiausios temos