10:01 2019 Balandžio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1245
 • RUB71.6763
  Rusijos ir Ukrainos pasienis, archyvinė nuotrauka

  Rusija neatsisakė santykių su Ukraina, teigia Lavrovas

  © Sputnik / Владимир Корнев
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4910

  Rusijos URM vadovas tvirtina, kad Rusija suinteresuota gerais santykiais su Ukraina

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. Maskva nesiėmė ir neketina imtis vienašalių veiksmų, kad atsisakytų santykių su Kijevu, sakė RIA Novosti Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.

  "Mes nesiėmėme jokių vienašalių veiksmų santykiams su Ukraina apriboti ir neketiname imtis. Priešingai, mes pritariame tam, kad būtų išsaugotos ir sudarytos sąlygos daugiaplaniams ryšiams ir kontaktams atgaivinti", — sakė ministras.

  Maskvos ir Kijevo santykiai paaštrėjo dėl situacijos Ukrainoje ir Kryme, taip pat dėl neseniai įvykusio incidento Kerčės sąsiauryje. Rusija ne kartą buvo apkaltinta tuo, kad ji neva "kišosi" į kaimyninės šalies reikalus.

  2015 metų sausį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "agresore". Vėliau Ukraina priėmė įstatymą dėl draugystės ir bendradarbiavimo su Rusija sutarties nutraukimo nuo 2019 metų balandžio 1 dienos. Rusija neigia Ukrainos kaltinimus ir vertina juos kaip nepriimtinus žingsnius. Maskva ne kartą pareiškė, kad ji nėra Ukrainos vidaus konflikto dalyvė ir yra suinteresuota tuo, kad šalis įveiktų politinę ir ekonominę krizę. Nepaisant to, Ukraina įvedė daug sankcijų prieš Rusiją.

  Dar šia tema

  ES atsisakė bausti Rusiją už incidentą Kerčės sąsiauryje
  Rusija žada reaguoti, jei Ukrainoje atsiras JAV karinė bazė
  Rusijos URM pakomentavo Kijevo sprendimą minėti Banderos dieną
  Tegai:
  Sergejus Lavrovas, dvišaliai santykiai, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos