07:12 2020 Spalio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  31

  Tačiau Ukrainos ministras pabrėžia, kad pinigų pakaks, jei "Naftogaz" deramai elgsis

  VILNIUS, gruodžio 24 — Sputnik. "Naftogaz" užklausimai dėl vyriausybės subsidijų gali nusmukdyti Ukrainą. Apie tai interviu portalui "Strana" sakė Ukrainos socialinės politikos ministras Andrejus Reva.

  Dujų bendrovė tikisi gauti iš vyriausybės 90 mlrd. grivinų (beveik 3 mlrd. eurų — Sputnik), tuo tarpu šalies biudžete subsidijoms numatyti tik 55 mlrd. grivinų (1,7 mlrd. eurų — Sputnik).

  "Jei "Naftogaz" mokės tokias premijas kaip dabar, pinigų gali ir neužtekti. "Naftogaz" atlyginimai gali nusmukdyti bet kokį biudžetą", — sakė Ukrainos ministras.

  Tačiau jis pripažino, kad pinigų užteks, jei bendrovė "elgsis tinkamai".

  Praėjusią savaitę Rados "Petro Porošenko bloko" narys Leonidas Kozačenko pasiūlė parduoti "Naftogaz" dėl didelių skolų. Pasak parlamento, tokiu būdu Ukraina pagerins savo finansinę padėtį ir padengs skolas.

  Nuo 2014 metų birželio "Gazprom" ir "Naftogaz" bylinėjosi Stokholmo arbitraže. Šių metų vasarį teismas priėmė galutinį sprendimą ginčo dėl dujų tiekimo byloje ir nurodė Rusijos kompanijai sumokėti "Naftogaz" 2,56 milijardo dolerių (apie 2,262 milijardo eurų).

  "Gazprom" apskundė šį sprendimą Švedijos teismui ir paskelbė, kad nutraukia sutartis su "Naftogaz". Vidutinė importuojamų gamtinių dujų kaina Ukrainai pasiekė rekordą. Per lapkričio 1–31 dienos laikotarpį kuro kaina siekė 339,21 dolerius (299,82 eurus) už tūkstantį kubinių metrų.

  Dar šia tema

  "Naftogaz" vadovas įspėjo apie dujų pirkimo problemas
  Monopolistų žaidimai: "Gazprom" galimybės įveikti konkurentus ES rinkoje
  Europos dujų kaina Ukrainai tapo rekordine
  Tegai:
  biudžetas, Ukrainos "Naftogaz", Ukraina

  Svarbiausios temos