23:51 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Kūčių vakarą Trampas nepažįstamo septynerių metų amžiaus berniuko paklausė, ar jis vis dar tiki Kalėdų Seneliu

  VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Donaldas Trampas pasakė septynerių metų berniukui, jog jis jau pernelyg suaugęs, kad galėtų tikėti pasakų personažais, rašo "Hill".

  Per Kalėdas JAV prezidentas ir pirmoji ponia Melanija Tramp sudalyvavo JAV kariniame projekte ir padirbėjo karštosios linijos operatoriais: jie atsakinėjo į vaikų klausimus apie tai, kada Kalėdų Senelis atvyks savo rogėmis su elniais.

  "Ar vis dar tiki Santa? Nes septynerių metų amžiuje tai nenormalu, ar ne?" — pasakė Trampas berniukui, kuris paskambino į karštąją liniją.

  Projektas "NORAD stebi Santą" buvo pradėtas 1955 metais, kai viena iš Kolorado valstijos parduotuvių įdėjo skelbimą, raginantį vaikus skambinti Kalėdų Seneliui. Tačiau į telefono numerį įsivėlė klaida, ir vietoj Santaos į skambučius turėjo atsakinėti kontinentinės oro gynybos komandos karštosios linijos (NORAD pirmtakas) operatorius.

  Nuo tada kiekvienų metų Kūčių vakarą Kolorado oro pajėgų bazė tampa Kalėdų Senelio kelionės stebėjimo centru. Norint greitai sekti Santos maršrutą, NORAD naudoja keturias valdymo sistemas — palydovus, radarus, naikintuvus (JAV ir Kanados danguje) ir specialias Santa kameras, kurių vaizdo įrašai pateikiami YouTube.

  Orientyras yra švytinti kaip švyturys raudona kinkinio lyderio — elnio Rudolfo — nosis.

  Dar šia tema

  Kalėdos Vilniuje: šventiniai renginiai gruodžio 25 dieną
  Tegai:
  Kalėdų Senelis, Kalėdos

  Svarbiausios temos