16:23 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  62

  Peticijos autoriai ragina "pateikti ieškinį Prancūzijos valdžiai su reikalavimu laikytis aplinkos apsaugos standartų ir apsaugoti prancūzų gyvybes, teritorijas ir teises"

  VILNIUS, gruodžio 26 — Sputnik. Praėjusią savaitę keturių nevyriausybinių organizacijų paskelbta peticija su raginimu pateikti ieškinį Prancūzijos vyriausybei dėl neveikimo aplinkos apsaugos srityje surinko daugiau nei 1,7 milijono parašų, praneša RIA Novosti.

  Nevyriausybinės organizacijos "Notre Affaire à Tous", "Fondation pour la Nature et l'Homme", "Greenpeace France" ir "Oxfam France" praėjusią savaitę paskelbė tinklalapyje L'affaire du Siecle peticiją su pavadinimu "Klimatas: sustabdysime neveikimą, pareikalausime teisingumo!" ("CLIMAT: STOP À L'INACTION, DEMANDONS JUSTICE!").

  Peticijos autoriai ragina "pateikti ieškinį Prancūzijos valdžiai su reikalavimu laikytis aplinkos apsaugos standartų ir apsaugoti prancūzų gyvybes, teritorijas ir teises".

  Trečiadienio ryto duomenimis, peticiją pasirašė daugiau nei 1,7 milijono žmonių. Iš viso organizatoriai planuoja surinkti du milijonus parašų.

  Komentuodamas peticiją, Prancūzijos aplinkos ministras Fransua de Riuži pažymėjo, kad jį "maloniai nustebino" Prancūzijos piliečių aktyvumas gamtos apsaugos srityje. Tuo pačiu metu jis pabrėžė, kad pats pasirašys "tik peticiją, reikalaujančią aplinkos apsaugos, o ne raginimą pateikti ieškinį šalies valdžios institucijoms".

  Ministro teigimu, kalbama apie politinį įtakos svertą, o ne apie realų ieškinį. Tačiau atmosferos taršą reikia mažinti ne teisme, pažymėjo ministras interviu laikraščiui "Parisien".

  Dar šia tema

  Aplinkos ministerija: Lietuvos miestų oro kokybė kelia vis daugiau nerimo
  Aplinkosauginė akcija: nemokamos kalėdinės eglutės
  Siūlomos priemonės vienkartinio plastiko naudojimui mažinti
  Tegai:
  ekologija, Prancūzija

  Svarbiausios temos